>> Poezi dashurie <<

  Share
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 28/5/2008, 16:48

  skemi nevoj per poezi i themi troq ca kemi me thon :)
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 28/5/2008, 16:49

  vallai te papame jemi

  skena turp hic skena e shprehim ndjenje troc fare srrime lodhim trut duke shkrujt gjate

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 31/5/2008, 12:12

  pres diten kur do vish
  pres diten kur te takoj
  pres diten kur te shoh
  syri im te" te shohe
  veshi im zerin tend te degjoj
  qe edhe bilbilat e kane zili
  pres ēastin kur ti te thuash

  te dua zemer vetem TY

  Ēka don me te then
  ēka don me te shkru
  ēka don me teper
  se fjalen te DUA.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 2/6/2008, 12:52

  ja u ktheva nje here una ☀ :ne qef:
  Asnjehere sme ke lenduar
  drite e syve te mi
  butesisht me dashuron
  me dhuron vec embelsi
  qenien time ti tundon
  frymemarrja ime ti
  shpirtin tim thelle e trazon
  gjeneron perjetesisht
  sa nje diell energji
  dua te te kem perhere me e bukur enderr ti,,,,
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/6/2008, 17:24

  Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
  Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
  Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
  Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/6/2008, 16:56

  stavri shkruajti:Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
  Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
  Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
  Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hec te kafeterja ta bofsha gropen
  kom i ore qe po te pres
  ju lodha re pallavesh .. :qesh: e kom qa vallaj jo po deshet flisni
  Stavri per ty kjo poezi hahahahahah :puc:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 23/6/2008, 16:59

  poezi kinezce skisha lexu nonjeher vallai

  ku e ke poezin per mu ti moj qe ta befsha dhe une ty :D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 08:50

  je enderra qe shikoj cdo nate
  je vdekja qe do me marre nje dite
  je drita qe me ndihmon te shikoj
  je e vetmja asrye per te cilen jetoj
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 9/7/2008, 20:04

  na shkruani ndonje poezi qe te lexoim dhe te mesoim ne qe sjemi fort shpirtera krijues
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 11/7/2008, 16:57

  mos i kerko diellit te linde dy here sepse eshte hena...mos i kerko jetes te linde dy here sepse eshte vdekja...mos me kerko mua te te harroj sepse TE DUA
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 07:53

  te kesh diellin dhe te kerkosh nje drite
  te kesh oqeanin dhe te kerkosh nje pike
  te kesh qiellin dhe te kerkosh nje yll
  te kesh boten dhe te te dua vetem ty
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 19:22

  spo me vjen asgje per momentin tani boooooooooooooo :ups:
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 10/2/2010, 14:19

  Kujtimet,
  si dallget e detit
  perplasen fort pas bregut
  te zemres sime.
  E une,
  s'mund te bej gje tjeter
  vec se t'i lejoj te shkrihen aty,
  me shpresen se nje dite
  bregu i zemres,
  s'do kujtohet me per ty.
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 10/2/2010, 23:09

  Lo-ni-jam Me mire do ishte ti shkruaje sado pak rreshta nga mendja jote edhe nga zemra se sa te veje poezi te kopjuar nga dikush tjer vej poezit tua ose sheno autorin, me rrespekt Nikja
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 10/2/2010, 23:26

  ...

  Po nese veret osht e juaja hap tem pra Poezija nga loni

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 10/2/2010, 23:32

  kete poezi nuk e di se kush e ka kopjuar ti apo une
  se kete ka rreth dy vite qe e kam nxjerr une per her te par ne nje forum tjeter dhe mbase ti e ke pervetesuar por kjo nuk me bind fare sepse eshte e' imja ok
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 10/2/2010, 23:38

  Po ato te deshmoret qe i ke ven mos me thuaj se ti vodhi Eva sotiri ? Se ajo kshtu hulumton ne forume edhe osht ber mjaft e madhe...
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 11/2/2010, 00:06

  ketu shiko
  Lexoji keto vargje
  Kur trishtimi te remben
  Kur buzeqeshja te ndal
  Kur e heshtur ti ri
  Dhe nga dritarja veshtron
  me syte e perlotur
  Pret qe un te vij...
  E mallkuara largesi
  Me ndan mua nga ti
  Ka lene nje det fjalesh ne mes
  Te pa thena te harruara
  Ka lene te vetmen fjale
  Qe kur sdo te vdes
  Ka lene fjalen Shprese.....

  Quando sei andatto
  Forse pensavi che
  Non riuscerei mai ad alzarmi
  Forse pensavi che
  Il mio sorriso
  Con te via me l'hai portato
  Forse pensavi che
  Senza te io
  Mai c'e l'avrei fatto
  Ma quanto ti sbagli
  Forse ne hai rubatto
  Un po di anni da mia vita
  Ma mai sei riuscitto
  A rubarmi il desiderio di viverla
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 11/2/2010, 00:09

  Lo-Ni-jam shkruajti:
  Nike shkruajti:Po ato te deshmoret qe i ke ven mos me thuaj se ti vodhi Eva sotiri ? Se ajo kshtu hulumton ne forume edhe osht ber mjaft e madhe...
  epo me qe po e pranon qi ti mi paske vjellur mua me te tjerat ēfar te duhet ty
  po ik ore fili tani se vajti von


  Mire e ke ti duhet te ikum se jam familjar ndoshta dikush pret te shtrati, ide e mire
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 11/2/2010, 21:50

  Lo-Ni-jam shkruajti:ti zonjush une nuk kam nevoj ti kopjoj se ti as qe me njef fare se kush jam une dhe" se ti dje ke hyr ne kete forum dhe keto nuk jan te kopjuara dhe te lutem qe mos gabo me kurr te thush se une i kopjoj se une nuk jam ti apo nuk kam vlerat e tua ok ;;
  Lo-ni me me pak respekt ndaj moderatoreve ketu e mos dilni jashte teme e kujdes per fjalorin qe perdor ndaj saj
  Tek tema e dashurise qellimi eshte te krijojme dicka vete e kjo ka me shume vlera per ne
  Duke kopjuar neper forume te tjera nuk na ndihmon dhe ne .
  Pra te lutem nuk ke nevoje te kopjosh neper forume te tjera .
  Ps shkrimet jashte teme do te hiqen


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 12/2/2010, 19:03

  Lo-ni jam kam respekt per ty edhe per te gjith te tjeret ktu po mendoj qe forumi jon te mbet vetvetja jo kopja e forumeve te tjera ky ishte qellimi e jo ofendimi nderime!
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 13/2/2010, 17:09

  Dashuria s“esht borxh qe duhet ta paguaj
  Por esht ndjenje e shpirtit
  Qe duhet te vuaj
  Dashuria s“esht fjale qe per momentin lexon
  Por mbetet si plag
  E s“ka gje qe e sheron
  Dashuria s“esht lule qe vetem 1 vit jeton
  Ate e mbjell ne zemer e aty jeton pergjithmon .
  Mos me Lendo
  Nese sonte te vi ne ender
  Mos me mallko
  Nese sonte te perqafoj
  Mos me largo
  Nese sonte dhe neser do te dua
  Mos me lendo
  Nese jeten ta fal me te mos lodro
  Nese dashurin time e mer per loje
  Me trego sme pelqen te luaj
  Nese ndjenjat mi lendo
  Me thuaj je e mallkuar
  Nese do me duash me te vertet
  Me thuaj mos me ler te vdes
  Nese sonte do vish ne perqafimin tim
  Do te fal te gjitha cfare ka shpirti im.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/2/2010, 23:05

  uaaa,poezi e forte mike,te lumte penda
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/2/2010, 23:12

  PĖR TĖ DASHURUARIT

  TĖ DUA

  Malli rrjedh si gurra
  qė buron nė krua
  ti e din e dashur
  se unė shumė tė dua
  tė dua,tė dua
  tė desha nėpėr mote
  sot mė shumė tė dua
  se ėshtė dita jote
  Tė dua,tė dua
  mallin e kam nė prag
  nuk mund me e kuptua
  pėrse u ndamė kaq larg
  e zemrat ruajnė dashurinė
  unė nė mėrgim ti nė Prishtinė
  tė dua si i burgosuri lirinė
  si i moshuari rininė
  si thatėsira shiun si derenusha bjeshkėn
  si ēdo njeri jetėn
  tė dua si lulja pranverėn
  tė ta dėrgoj mallin
  e porosis erėn
  pėr ty mė djeg malli
  ashtu sikur djeg vala
  pėr ty ka mall zemra
  jo vetėm fjala
  tė desha me zemėr
  ty unė nėpėr mote
  sa shumė sot mė mungon
  prania e jote.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga >> TeLi << prej 13/2/2010, 23:17

  Z Shaban , e paskit freskuar kete rubrike me kete poezi te bukur, ju pershendes  -------------------------

  Deshti t'i shkruaj vetem dy fjalė
  vargje dashurie pčr nje syn
  nuk e di ku eshte tretun vall
  sa e dua, ajo e din

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 22/7/2018, 23:43