>> Poezi dashurie <<

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/2/2010, 23:20

  flm,nese mendon se eshte ashtu z.teli

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 14/2/2010, 00:14

  Te hysh thelle ne mendjen e tjetrit...te zbulosh skutat me te erreta te shpirtit njerezor...hallet dhe deshirat virtuale ose reale nuk eshte e'leht


  zgjohem ne mengjes
  nje heshtje e mallkuar,
  pres me pa durim
  dashurin e'pa harruar
  lotet me pikojne
  i vetmuar nga merzija
  pres me shume malle
  te vish te puthesh buzet e mia
  me puthjen qe me dhe
  loti me pushoj
  prandej dhe nje puthje ma dhuro
  qe shiu te pushoj
  dhe dielli perseri ne ndricoj
  dhe pastaj do e kuptosh
  se sa te Dashuroj


  PS .shpresoj te mos me dali edhe kje poezi e Nike se kjo na paska pushtuar internetin me poezit e saj !!!!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Nike prej 14/2/2010, 16:05

  Lo-ni- jam une kam rubriken time te poezis ato jan origjinale pa kopje
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 14/2/2010, 16:40

  Pas teje burgoset grimca e fundit
  fjales te dua..
  vetem si ne fillim
  me
  nje trendafil ne dore
  era m'i shkeput petalet nje nga nje
  e ne gjemba
  ngulet shpresa.

  I mbyll syte,
  ashtu sic mbyllen dyert kur i leme pas
  vetes
  per te mos u kthyer kurre me
  shpirt me ndergjegje te gjymtuar
  qe
  ece rrugeve te pikellimit
  dashuria mbeti
  fjale
  qe moti e kisht braktisur kuptimi..
  Une, heshtja dhe ti
  ti dhe
  heshtja
  bashke
  une ?!
  vetem...
  Si ne fillim!
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 16/2/2010, 11:37

  Wowwwwww Shum te mira!
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 17/2/2010, 20:06


  _________________

  JU PERSHENDES KALONI BUKURRRRRRRR
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga >> TeLi << prej 18/2/2010, 10:31

  sandra shkruajti:
  _________________

  JU PERSHENDES KALONI BUKURRRRRRRR

  bukur-bukur
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 20/2/2010, 10:50

  TELI TE PERSHENDES KALO SA MA BUKUR.
  MPUQ E KI
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga >> TeLi << prej 20/2/2010, 10:54

  flm per mpuq nga ti
  syte mos i hap fare
  nese mbyll i ki
  ban edhe hajgare

  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 20/2/2010, 13:16

  Mos qaj kur te ndjesh dhimbje
  e shpirti te ndjej vetmi
  Mos qesh kur gezimi te pushton
  e fati te lumturon

  Mos hesht kur s'di te falesh
  e mos fal
  nese s'hesht dot

  Mos u trishto kur jeta te braktis
  mos degjo kur te thone "beso"
  Mos dashuro nese s'te dashurojne...
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 22/2/2010, 15:12

  ok ok shum faleminderit...
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/3/2010, 15:23

  per ty une vargjet
  gjithnje i fillova
  por me la fuqia
  nuk me punoi dora
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/3/2010, 12:18

  Kur duhen dy zemra
  nuk njohin largėsi
  herė futen nė kėngė
  herė nė poezi
  ti ėndėrron pėr mua
  unė ėndėrroj pėr ty
  dy zemra t“bashkuara
  bėjnė botė pa kufij.
  Saherė tė kujtoj
  mbrėmje e agim
  nė zemėr tė ngroh
  hyn nė vargun tim
  lexoj ti kėto vargje
  dhe mirė i kupto
  unė tė them tė dua
  ti mos thuaj jo.....
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default poezi nga shaban cakolli

  Mesazh nga >> TeLi << prej 13/3/2010, 15:23

  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Edi7 prej 13/3/2010, 16:10

  Rruget jan te gjata
  Netet jane pa fund
  Qendroj larg teje e ste gjej
  askund,
  Eja ti prane meje mos me ler ne vetmi
  Lejome te puthi njeher dhe t'a
  largoj kete merzitje.
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 17/3/2010, 12:31

  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 17/3/2010, 12:32

  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 17/3/2010, 12:33

  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 17/3/2010, 12:36

  Keto poezi jan per tek tema poezi ne foto Sandra !
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga sandra prej 17/3/2010, 12:39

  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 17/3/2010, 12:44

  VETJA......,DRITA DHE......,ERRESIRA

  Eci e hutuar mbi rruget e merzitjes
  me shpresa se do te dal nga erresira ne drite
  duke ecur numeroj me ze vitet e pritjes
  numeroj dhe lutjet enkas per perendite

  Kthej koken aty mbi rruge
  e shoh gjurme qe vijne nga lashtesia
  C'do ze i gjurmeve eshte degjuar nga veshi i shurdhet
  e eshte mbuluar c'do nate nga pezmatia

  Sho veten qe pa dashur ka lene gjurmet
  duke shkelur kedo mbi boshllekun e jetes
  shoh dhe njerez qe formojne pamje te turmet
  e nje emer tjeter i vene te vertetes

  Me pas ēoj koken tek e ardhmja perpara
  nga syte e befte fundi i erresires shikohet
  por ndersa qenia ime shkon atje perpara
  ajo erresire atje tej largohet

  Vrapoj une por vrapon dhe erresira
  e askush nga ne se di kush do te lodhet me shpejt
  drita me ben ti ushqej vetes plot deshira
  ndersa erresira friken se do te me mbaje aty perjete.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Morena nė 17/3/2010, 12:45, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 17/3/2010, 12:44

  SE::::::
  Se loti po me mbyt
  spo gjej dot shpetim
  se shpirti im ivrare
  kerkon vec qetesim.

  Se gjumin nga endrrat
  te vrare e kam
  se me sy te shoh
  por i verbuar jam.

  Se ky trishtimi
  po me shkaterron
  deshiren ske ce do
  kur dot se realizon.

  se i pergjumur dua te rri
  ne krahet e tu
  ne paqe,ne vetmi
  vetem ne te dy.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 17/3/2010, 12:47

  As ne shpirt nuk ndjej me gezim
  gjithqka me le pas, eshte thjesht
  hidhrim ne jeten time erdhe
  ashu pa pritur. pastaj u largove
  ne dretim pa ditur!!

  Ne syt e mi s'ka me jete
  ty te harroj nuk eshte lete
  fytyra me nuk me ndryqon
  mendja te ti me rrin!!

  Si mund te harrosh diqka te vjetor
  nje fjal gjithashtu thot
  zemra kerkon gjysmen tjeter!!!
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 18/3/2010, 17:33

  ufff e dhiiimbshme morena
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 18/3/2010, 17:58

  ``Blerta`` shkruajti:ufff e dhiiimbshme morena
  nga inati e thu se ti sdi me kopju hahahahaah


  Edituar pėr herė tė fundit nga Morena nė 20/3/2010, 16:52, edituar 1 herė gjithsej

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 19/7/2018, 17:35