>> Poezi dashurie <<

  Share
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 16/2/2008, 18:33

  Si te gjithe gjerat e bukura
  e shkurter eshte edhe dashuria
  mjafton vec pak ta prekesh
  dhe iken gjithe magjia

  Ndaj o lexuesi im
  ti fort mos dashuro,
  se jeta te fal trishtim
  se veten kot lendo.

  Mos duaj me shume se veten
  se jeten, ti mos duaj
  shteg mos i ler hapur
  se per te do jesh i huaj.

  Me te vertet ta duash
  po jo deri ne dhimbje, lendim
  se cdo cast po te vuash
  sdo quhesh njeri, por trishtim

  Koto qe ju thash ti zbatoni
  per ju i shkrova miqt e mi
  qe si un mos ta pesoni
  por te keni lumturi.

  E dini ku gabova ?
  gjithnje fala e dhash shume,
  gjithcka per te lejova
  syte mbylla e fjeta gjume.

  E dini pastaj se c'mora ?
  lot, dhimbje e ftohtesi.
  degjova te me thonin "e gjora"
  me meshir me shikonin o njeri.

  Ndaj o lexuesi im
  kur dikush te rrefen se te do
  kerko fakte, veprim
  dhe me pas beso. :hart:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 16/2/2008, 18:53

  shume domethenese :)
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 17/2/2008, 12:59

  kiss kina :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 17/2/2008, 19:00

  :D maca
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 18/2/2008, 08:54


  Tė dua, pėr ty vuaj!
  Tė dua, pėr ty shkruaj!
  Tė dua, pėr ty ėndėroj!
  Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
  ***
  Njė ditė Zoti po mendonte,
  diqka zemrės time ti dhuronte..
  te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
  dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
  ***
  Ti fali syt, nėse ti i shikon!
  Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
  Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
  Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
  ***
  Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
  Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
  Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
  Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
  ***
  Te puth buzen qe te flejsh embel,
  Te puth syrin qe te shofish enderr,
  Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
  Me 1000 puthje te them naten e mir.
  ***
  Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
  Si te kalon nata kur mua sme sheh?
  Si te rin qeta buzet e tua?
  Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
  ***
  O bilbil I bukur shko ku te them un,
  Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
  Nese e gjen te zgjuar thuj,
  Se ende nuk e kom harruar……?
  ***
  Qme duhen syt
  kur nuk shihemi?
  Qme duhen kembet
  kur nuk takohemi?
  Qme duhen krahet
  kur nuk perqafohemi?
  Qme duhet zemra kur
  nuk dashurohemi ???
  ***
  Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
  Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
  Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
  Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
  avatar
  BLOODY_ALBOZ
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 277
  Vendi : italia
  Data e rregjistrimit : 12/02/2008

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga BLOODY_ALBOZ prej 18/2/2008, 09:09

  the love is the love
  i love the love
  my love are you
  so i love you

  se mbaj veten per romantik po kjo ishte ajo qe me erdhi
  neper men .
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 18/2/2008, 09:27

  for me? :D
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 18/2/2008, 09:31

  What I Love About You

  I love the way you look at me,
  Your eyes so bright and blue.
  I love the way you kiss me,
  Your lips so soft and smooth.

  I love the way you make me so happy,
  And the ways you show you care.
  I love the way you say, "I Love You,"
  And the way you're always there.

  I love the way you touch me,
  Always sending chills down my spine.
  I love that you are with me,
  And glad that you are mine.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 18/2/2008, 10:16

  Ikim!
  Po ku?
  Nuk e dime!
  Fshihemi!
  Po ku?
  Nuk e dime!
  Humbasim!
  Po si?
  Nuk e dime!
  Vdesim!Ndoshta!
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 18/2/2008, 18:44

  po prape nuk e dime
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 18/2/2008, 19:52

  eeeee se dim kina ke te drejt :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 20/2/2008, 18:04

  hajd ta mesojme moj maca :D:D
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 20/2/2008, 19:22

  hajde pra filloja :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 22/2/2008, 16:11

  afrohu pak pra :D:D
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 24/2/2008, 22:05

  hė u afrova filloja :silent: study
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 26/2/2008, 20:22

  :8) si fillim
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 29/2/2008, 17:08

  po per mbarim????????? :silent:
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 29/2/2008, 17:12

  hap andej
  hap ketej
  nga tė sillem
  te ti kthej!
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 29/2/2008, 20:50

  hajde ta tregoj te veshi shkodrane :D:D:D :baci:
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 3/3/2008, 09:49

  pse je ftohur e ste del zeri te ma thuash pa u afru??????
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 3/3/2008, 13:49

  me shijo me shume kur ta them afer :D:D :puc:

  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/3/2008, 11:28

  ok thuje se po afrohem :afro:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 7/3/2008, 13:42

  ja edhe un jam ketu filloja tash kina :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 7/3/2008, 20:27

  hahahahahhahahhahaa majeni veten
  do jap doreheqjen shume shpejt Sad
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/3/2008, 11:54

  maca do ma thoje vec mua kina jo ty oj kjo maca e gatshme fill kjo

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 13:00