LAVIRES

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 8/7/2007, 16:40

  Ėngjellushke e dites
  kurveri e nates
  diten arome lulesh
  naten teh i shpates.

  Kurverine e ka qellim te vetin
  nuk njeh ēeshtje kombetare
  synon-modernitetin!!!
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 10/7/2007, 19:39

  pse kaq shume bota paragjykon
  kur se ka idene cfar ajo po kalon???
  pse duhet te veme epitete
  kur cdo gje eshte pjese e kesaj jete???

  pse moderniteti quhet kurverim
  ndoshta eshte thjesht emancipim
  cka eshte ajo qe nuk kupton???
  ne fund te fundit edhe ai eshte profesion...

  :D:D:D
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 25/8/2007, 10:35

  Kush guxon te gjykoje
  ate qe tjetri duhet te jetoje ?
  Gurin i pari ta hedhe AI
  qe veten te perkryer e ndjen tani.

  Jeta eshte e shkurter per tu gjykuar
  Jeta eshte e veshtire per tu jetuar

  Secili zgjedh ate qe ka nevoje
  Askush, serish Askush s'duhet te gjykoje...
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 26/8/2007, 11:03

  po qe keni te drejte
  tjetrin nuk duhet ta gjykojme
  nuk duhet te veprojme shpejt
  por jeten (laviren) ta dashurojme
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 29/8/2007, 19:48

  LAVIRE - sa epitet i peshtire
  Ndot te vjen edhe kur e shqipton
  Bejme sikur jemi te perkryer
  Por askush ta dashuroje LAVIREN s'guxon...
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Bardh prej 30/8/2007, 02:42

  Nga njėri tek tjetri
  kėmbėlehta shpejton
  mendjen e ka sėrisht te i pari
  oh sa shumė e kėrkon.

  tėrė ditėn pėrdridhet
  e veshur me elegancė
  nė pėrqafim tė hidhet
  nė mbramje tė djeg si gacė.

  Kėto janė ca rrugė tė jetės
  nė to ka njerz qė shtegtojnė
  secili i jep tė drejtė vetes
  mendojnė se pėrparojnė.
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 31/8/2007, 10:22

  Cfare mund te quhet perparim
  modernitet, emancipim ?

  Qe te gjykosh, paragykosh
  si xhelat, kasap ti te denosh ?

  Te drejten valle ku e gjen
  ta quash kurve e kurveri
  ate qe jeta dot pas s'e kthen
  pasi e shkeli plot mizeri ?

  Keto jane ca rruge te jetes
  Ne to ka njerez qe shtegetojne
  Ka kurva, shenjtore dhe predikues
  Lirine te gjithe e meritojne...

  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/9/2007, 11:45

  bukur kiss bukur


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 1/9/2007, 15:58

  faleminderit gishtez. kisssssssssssper ty :)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 2/9/2007, 13:09

  hmmmmm e perfundimisht te kam shume xhan une tyve kisso :P
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 3/9/2007, 12:26

  As e kam vene ndonjehere ne dyshim kinezi. kissssssssss

  :cig Kjo eshte nje poezia e dikujt qe e kam shume perzemer, dhe meqe i pershtatet kesaj teme ne forum, po marr guximin ( pa lejen e tij) ta bej publike.

  E PERDALA-VIRGJERESHE

  Me ty ndenja
  thashė nė dashuri rashė,
  nė piedestal tė zemrės hipa
  por dhe atė ty ta lashė.

  Kaq e pata, vdiqa
  desha apo s’desha,
  botės shpresėn i prura
  dhe pse qeshė-erdha.

  Hėngra, piva, qesha:
  “Rroftė e pėrdala virgjėresha”.
  PS: ... e mrekullueshme, apo jo :ui
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 8/9/2007, 13:28

  shume e bukur kiss...
  kissss tyve shume se me ka marre malli shume
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 8/9/2007, 16:48

  Kisssssssssssss tyve shume kinezi se je shume i mire :baci:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 9/9/2007, 10:01

  cne une i mire moj hahahahhahaa
  ti je si shpirt
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 10/9/2007, 09:12

  Hejjjjjjjjjjjjjj po pres ndonje poezi te fundit nga shabani ose Bardh une, qe te bej repliken e radhes :cig
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 12/9/2007, 18:03

  nga une nuk pret gje e SadSad mire mire
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 24/10/2007, 09:20

  Lavires i kendojne me ze te cjerre
  Per buzekuqin e erret qe buzet i mbulon
  Per getat me rrjete qe kembet i mbeshtjellin
  Per Jeten e saj qe e quan vec PASION

  Lavires i kendojne me ze te cjerre
  Ata qe Pasionin s'e njohen dot
  Njerezit-korba sillen rreth saj:
  "S'e hame dot as kete vit... Ta provojme serish mot..."
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 25/10/2007, 11:24

  Lavires i kendojne plot mllef e percmim
  sepse jetes eshte e afte ti jap nje kuptim
  Lavires i kendojne ata qe jeten dot nuk e shijuan
  ndaj kush nga jeta kerkoj me shume... LAVIRE e emeruan
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 11:51

  LAVIRE... sa fjale e madhe
  e madhe... sa vete JETA
  me vjen keq miqte e mi
  por kjo eshte e VERTETA
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 6/11/2007, 14:15

  LAVIRE:
  Lumturi
  Aventure
  Vendosmeri
  Ilusion
  Realiste
  Emancipim
  le ti japim lavires nje te ri emerim


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė 9/11/2007, 14:24, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/11/2007, 15:41

  Mė vjen keq
  qė nuk paskna nxituar mė shpejt
  tė ju pėrkujtoi kėtė titull tė shejtė
  pastaj tė pasurohet forumi me poet
  nuk shkrova pėr inatė
  nuk ua bėra me hile
  lavderone ngritne shumė lart
  megjithatė lavirja
  prap mbetet lavire.
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 6/11/2007, 17:05

  motraaaaaaaaaaaa i mrekullueshem krijimi yt. Une nuk po gjej me vargjet e duhura per kete teme . kissss (K).
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 9/11/2007, 14:24

  flasim NE...njerezit "me dinjitet"
  gjykojme...denojme...ashtu si ben nje mbret i vertet
  i ulur ne fronin e moralit
  po flet AI...qe lirine nuk di ta fali...


  P.S: motra puc :D:D:D
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 9/11/2007, 18:32

  se njerėzit me dinjitet
  duhet tė flasin e gjykojnė drejt

  lavirja lirinė e ka tė falur
  veq se tė ulėt e ka moralin.
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 9/11/2007, 20:35

  flasim se vetem fjala na mbeti
  cirret LAVIRJA, po fjalet era ja treti

  Sponsored content

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:19