LAVIRES

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 10/11/2007, 17:26

  jo,jo kinezi
  pėr kėtė nuk e di
  lavirėn e ngritėm
  me fjalomadhi,
  ai,unė ti!
  Dhe ngritėm aq shumė
  pėr te fjalė me peshė
  ajo tė mos ndjehet lavire
  por si njė princeshė!!!!!
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 13/11/2007, 20:45

  shaban te ndjehet si te doje
  prape Lavire ngelet,
  kur njeri me sy te mos e shikoje
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 14/11/2007, 10:06

  E tani unė jam me ty
  se mė parė,gjėrat ishin pėrzi
  i thonim bardhė edhe kur shihnim zi
  lavirja mbetet lavire
  le tė ushtroi zejen e lirė.
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 14/11/2007, 10:23

  Sa shume po e trajtoni kete teme
  Sa urrejtje e duf paskeni te dy
  A mund ta dime edhe ne
  Pse e paragjykoni laviren kaq shume ???
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 14/11/2007, 18:03

  po qajme fatin e saj te keq
  e asnjeri nuk po paragjykon
  asnje virtytet nuk ja heq
  po ja qe me sy prape nuk e shikon Sad
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 15/11/2007, 11:12

  po qan fatin e saj te keq???
  asnje virtytet nuk po ja heq???
  te gjithe ju me "vyrtyte" qe paragjykoni
  ke laviret te gjithe do perfundoni...
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 15/11/2007, 13:17

  Mos ta pasha atė vaj
  pėrse qanė fatin e saj?

  Pastaj ti pak me nėnqmim
  po na qonė nė atė pėrfundim
  unė vet nė kėtė gjykim nuk kam hy
  kam shkruar veq njė poezi
  nė paragjykime ju vet keni hy
  dhe po i thurni vargje me qindra e mijė
  pak reagova se nuk mu dukt e drejtė

  dikush laviren e quajti tė shejtė.
  tani ju lutem mos mė keq kuptoni
  kuj do qė i dhimbset,qani e vajtoni.
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 15/11/2007, 15:07

  nuk e kuptova pse ky reagim
  nuk e kuptova pse flisni me percmim
  pastaj pse ju djeg nese diskutohet??
  ketu askush nuk po lavderohet.

  nuk e di se si lexoni
  po thelbin e cfar shkruhet mundohuni te kuptoni
  nuk flitet per mekatar apo per shenjtore
  po jini pak me njerezor...

  kush jeni ju qe njerezit i emeroni
  kush jeni ju qe te drejte pretendoni
  kush jeni ju qe lavire te emeroni
  mos valle se jeni PERENDI kujtoni????
  Vizitor
  Vizitor

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Vizitor prej 15/11/2007, 15:16

  Engjellushkė e ditės
  marrėzi e natės
  ditėn aromė lulesh
  natėn teh te shpates
  Ate nuk e mundon
  ēėshtja
  kombėtare

  ka kujdes vetėm
  pėr veten
  synon modernitetin!!!!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 16/11/2007, 08:16

  nė daq po tė them
  se je me tė drejtėn
  ne nuk emėrojmė kend
  lavirja emėron vetvetėn.

  Unė nuk nxita kėtu
  pėrēmime
  thjeshtė ashtu e fura
  poezinė time

  ka kohė pa nevojė me tė
  po nxeheni
  andaj as nuk po ju pyes
  as mos pyesni kush jeni?

  Po nuk ju pėlqeu
  kjo poezi e vjetėr
  aspak mos nguroni
  ia furni njė tjetėr
  as nuk ju nėnēmoj
  as nuk hidhėrohem
  as njė milimetėr
  vetėm nuk dua tė ndjehem i marrė
  tė zezės,si them dot e bardhė.


  P.s.Lona nuk duhet tė keqkuptohemi,kėto vargje janė pėrgjegjėje,tė cilat i kėrkon trinti.
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 16/11/2007, 09:44

  ne fakt trinti nuk kerkon asnje pergjigje...
  se kam me shume qejf t'u shpjegoj thelbet njerezve...

  gjithsesi skeni pse e merni fare ne shkalle personale...
  hapet nje teme me poezi dhe me poezi ju pergjigja temes...

  tani nqs ju temen e hapet per te mare komplimente per poezine eshte tjeter pune, nqs ne forum keni ardhur per te diskutuar atehere nuk keni pse e merni per personale
  dhe nqs nuk e mbani dot presionin po e lem me kaq...

  ju keni shume te drejte... dhe komplimente per poezine e bukur qe keni thurur...
  kaq....kete doni te lexoni ne forum????
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 17/11/2007, 20:58

  ju lutem me poezi mendimet shprehni
  trinto, ne emerime nuk jemi ne gjendje te bejme
  po debatojme mbi ato qe shoqeria LAVIRE quan
  ajo ate jete vete zgjedh, nuk mund te bejme asgje edhe pse mund te DUAM...
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 16:09

  Shko se dikush tjeter po te pret
  Shko se nje zemer tjeter te therret
  Shko e me le vetem te vuaj ...
  Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
  Shko e me le vetem te qaj
  Shko sepse ti nuk ke faj ...
  Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
  Une do te rri ketu te digjem e te tretem
  Shko se e tille eshte kjo bote
  Shko e mos derdh asnje lot...
  Shko e prape me duaj
  Shko por lamtumire mos me thuaj ....
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 23/11/2007, 18:53

  maca na e boni mishin puckurriza puckurriza me kto pizi miii
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 26/11/2007, 18:09

  kinezi pse une ca shkruajta me lart???

  P.S: i bukur shkrimi maca :D:D:D
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 20:53

  flm flm shuum po fjal mė tė rėnd se SHKO nuk ka nėse e ke tė meritume !!! po kėshtu e ka jeta qė ėshtė sikur njė burim gjdo her sjell uj te freskėt por uji pastaj shkon duke u ndotur duke kaluar ne shum vende ashtu edhe ne e kemi jetė njė her ėshtė shum e mir po pastaj fillojn ngatresat e problemet eeeeeeeee qtė bėjm ta jetojm edhe ne sikur se e kan jetuar tė tjerėt edhe pse ne jemi mė te durushėm kiss per tė du triniti & kinezi


  :8) :puc:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 27/11/2007, 18:21

  trinto ca the me lart mi se kom harru une...
  ne fakt si mos me harru kur te puth maca :) maca thnx kiss dhe tyve nga ana ime dhe e trintit (te te puth dy here une) hahahahahhaha
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga maca prej 28/11/2007, 08:37

  flm flm kinez edhe un kiss edhe per ty edhe per trinitin :8)
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga kiss_today prej 28/11/2007, 19:38

  Plasen puthjet edhe ketej :P:P
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga MiLaN prej 30/11/2007, 20:58

  kisso kshu eshte kur mungon... te puth edhe tyve se me ka mare malli Sad

  maca kiss lali :)
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga shaban cakolli prej 30/11/2007, 21:39

  maca,kiss po,vetem ishte shume punetore e shquar,kjo mė pėlqen,kur njerėzit janė aktivsidomos nė krijimtari.
  pergezime maca.
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga maca prej 30/11/2007, 21:46

  flm shuuuuum shaban gjithashtu edhe per ty pergezime te shumta :roll: :baci:
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Bardh prej 19/12/2007, 16:03

  Faleminderit forumistit i cili e ka hapur kėtė temė dhe pas njė poezije u vėrsulen me "piruna", "thika", e "sopata" her si "gac" e dukshme e her nėn hi, kjo ėshtė punė e jo mahi ėshtė edhe kontribut nė tė njejtėn kohė pėr forumin e Gishtezės.
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga triniti prej 19/12/2007, 22:57

  o bardh shqip di me fol ti???
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Bardh prej 20/12/2007, 17:35

  Pse triniti a donė qė tė mėsohesh ti :qesh:

  Sponsored content

  default Re: LAVIRES

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 06:58