martesa

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default martesa

  Mesazh nga shaban cakolli prej 10/7/2007, 10:14

  Bashkimi i nje gruaje dhe nje burri per te jetuar si bashkeshort,sipas normave te perendise-quhet martese.Martesa burimin e themelimit e ka nga perendia.Fale saj burre dhe grua kane nje mardhenje te ngushte,gjithashtu ajo u jep nje ndjenje sigurie,sepse krijon nje vater dashurie,ku secili bashkeshort merr nje angazhim personal.Kur e themeloi martesen perendia,nuk e beri kete vetem per te i siguruar burrit nje shoqe te ngushte,por edheper te krijuar mundesine qe njerezit te shtoheshin brenda berthames familjare.Per kete martesa eshte dhurate e qmuar dhe e shejte,e cila duhet te lidhet ligjerisht.
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: martesa

  Mesazh nga sandra prej 3/6/2010, 13:08

  po ashtu mendoj edhe uen
  dhe them se martesa esht nje gje shum e mir
  nje simbol i jetes ku
  ne te krijhen engjujt
  pra femijet..

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: martesa

  Mesazh nga Vizitor prej 3/6/2010, 13:10

  martesa eshte edhe e mire edhe e keqe, si ajo puna e asaj gotes pak me m**** e vetem nje shtrese mjalte e vallai po ndosh as fmi spo lindin disa interesant hahahaahha

  Sponsored content

  default Re: martesa

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:22