per femrat

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default per femrat

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 14/7/2007, 21:09

  Gjeografia e femres
  14 deri ne 20vjec,femra eshtesi Azia, e pa eksploruar dhe me shume gjera per tu zbuluar.
  21 deri ne 30 vjec, femra eshte si Afrika, e nxehte.
  31 deri ne 35vjec, femra eshte si Amerika, e zhvillue ne cdo drejtim.
  36 deri ne 40 vjec, femra eshte si Europa, kontemporane dhe aristokrate.
  41 deri ne 50 vjec, femra eshte si Rusia, e shkatarruar, pa kontroll dhe nuk i perfill vizitoret.
  61 deri ne 70 vjec, femra eshte si Mongolia, me te kaluar te pasur dhe me fitore te medha, por pa ardhmeri.
  70 vjecare femra eshte si Alaska, e ftohte dhe pa vlera per te tjeret, por me vlera per familjen e saj.

  Edhe mashkulli ka nje gjeografi te veten qe eshte shume me e lehte se ajo e femres. A eshte ne gjendie ta gjeje ndonjeri nga ju. Po ju jap nje ndihme: ”Nga mosha 14 deri 70 vjec gjeografia e mashkullit eshte e njejte, nuk ndryshon.”


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:35