Kur'ani Fisnik

  Share

  shaban
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Data e rregjistrimit : 16/07/2007

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga shaban prej 17/7/2007, 17:51

  111. Mesed  1.
  Qoftė i shkatėrruar Ebi Lehebi, e ai mė ėshtė shkatėrruar!

  2.
  Atij nuk i bėri dobi pasuria e vet, as ajo ēka fitoi!

  3.
  Ai do tė hyjė nė njė zjarr tė ndezur flakė.

  4.
  E edhe gruaja e tij, ajo qė barti dru (ferra),

  5.
  E nė qafėn e saj ajo ka njė litar tė pėrdredhur.

  shaban
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Data e rregjistrimit : 16/07/2007

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga shaban prej 17/7/2007, 17:52

  112. Ihlas  1.
  Thuaj: Ai, All-llahu ėshtė Njė!

  2.
  All-llahu ėshtė Ai qė ēdo krijesė i drejtohet (i mbėshtetet) pėr ēdo nevojė.

  3.
  As s'ka lindur kė, as nuk ėshtė i lindur.

  4.
  Dhe Atij askush nuk i ėshtė i barabartė.

  shaban
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Data e rregjistrimit : 16/07/2007

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga shaban prej 17/7/2007, 17:52

  113. Felek  1.
  Thuaj: I mbėshtetem Zotit tė agimit,

  2.
  Prej dėmit tė ēdo krijese, qė Ai e krijoi.

  3.
  Dhe prej errėsirės sė natės kur ngryset plotėsisht.

  4.
  Dhe prej dėmit tė atyre qė lidhin dhe fryejnė nyja.

  5.
  Edhe prej dėmit tė smirėkeqit kur sipas smirės vepron.

  shaban
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Data e rregjistrimit : 16/07/2007

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga shaban prej 17/7/2007, 17:53

  114. Nas  1.
  Thuaj: "Mbėshtetem (mbrohem) me Zotin e njerėzve!

  2.
  Sunduesin e njerėzve,

  3.
  Tė adhuruarin e njerėzve,

  4.
  Prej tė keqes sė cytėsit qė fshihet.

  5.
  I cili bėn cytje nė zemrat e njerėzve,

  6.
  Qoftė ai (cytėsi) nga xhinėt ose nga njerėzit".

  shaban
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Data e rregjistrimit : 16/07/2007

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga shaban prej 17/7/2007, 17:55

  Kto jane 114 ajete te Kur'anit te shejte ,,ju ftoj ne kto 12 faqe te Kur'anit fisnik qe ti lexoni dhe te kuptoni se cfar eshte Kur'ani? Ju flm per Mirkuptimin ,per ndonje gabim apo dicka qe nuk eshte e sakte ne keto faqe me shkruani ne kete forum..flm edhe nje here ?Zoti ju ndihmohte ne rrugen e drejte?

  Sponsored content

  default Re: Kur'ani Fisnik

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 16/7/2018, 04:50