Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  turp Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 30/8/2007, 08:12

  Sigurisht se edhe gjinia e bukur mendon pėr seksin, por jo aq sa meshkujt. Njė hulumtim i fundit ka dhėnė kėtė dėshmi: femrat e shėndosha, mes moshės 20 dhe 30 vjeēare, mendojnė pėr seksin, pėrafėrsisht, njėherė nė ditė, kurse 85 pėr qind e meshkujve tė kėsaj moshe mendojnė pėr seksin, disa herė brenda ditės.

  Pėrse ky dallim?

  Njė nga shkaktarėt e kėtij fenomeni ėshtė testosteroni, hormoni i gjinisė mashkullore. Testosteroni ėshtė pėrgjegjėsi mė i rėndėsishėm pėr ngacmim seksual dhe ai i cili, mė se shpeshti, ēon nė “mendime tė ēoroditura”. Edhe trupi i femrės prodhon testosteron, por nė njė masė shumė tė vogėl sesa trupi i mashkullit. Te meshkujt ky hormon rrjedh, prej 10 deri nė 100 herė mė shumė, sesa te femrat, prandaj, nxitja e tė menduarit nė seks te meshkujt ėshtė dukshėm mė e shpeshtė.  Pėrveē kėsaj, ekzistojnė edhe disa dallim mes trurit tė femrės dhe atij tė mashkullit - e njė nga kėto ėshtė se, nė trurin e mashkullit, i kushtohet dyfish mė shumė hapėsirė seksit sesa tek gratė.

  Kėshtu qė, kur shihen tėrė kėto tė dhėna, nėse ju femrave ju ndodhė qė mashkulli nuk ju shikon nė sy kur flisni, por nė gjoks, nuk do tė thotė se bėhet fjalė pėr person tė pamoralshėm i cili imagjinon sesi t’ju ēojė nė krevat, por ndoshta bėhet fjalė pėr shpėrthim tė fuqishėm tė testosteronit i cila ka kapluar ndjenjat e tij.


  Dhe nė fund, njė vėrejtje vogėl: Kėtu flitet vetėm pėr arsyet e “brendshme” tė cilat ēojnė nė tė menduarit pėr seksin. Nxitjet seksuale mund tė jenė edhe ta jashtme – shikimi i skenave seksuale, zėri, aroma, shija apo mėnyra e prekjes e cila lidhet me seksin, nė kėtė moment ju do tė mendoni pėr seksin, mė shpesh sesa zakonisht, pavarėsisht nė jeni mashkull apo femėr.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 8/9/2007, 14:11

  ke te drejte gishtez, po nuk eshte shume diferenca e deshires per sex mes mashkullit dhe femres
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 10/9/2007, 09:48

  Edhe une keshtu mendoj ne fakt: qe meshkujt mendojne me shume se femrat per seksin. Per te mos thene qe meshkujt rrojne vetem per SEX heyy
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga roby prej 10/9/2007, 19:36

  mashkujt mendojne 6 ore ne dite per seks...ndersa femrat vetem kur e bejne...hahahahah
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 11/9/2007, 09:04

  E pse duhet te qeshesh me kete ti Roby?
  Nuk eshte edhe aq bukur qe ta cilesosh trurin e nje mashkulli teper te vogel per te menduar rreth jetes dhe aktivitetit te saj normal, sepse hapesiren e madhe e zeze SEXY. heyy
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 12/9/2007, 18:45

  hahahahhaa pse ziheni re
  edhe sexi ka rendesine e tij
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 17/9/2007, 01:41

  ok , lexova sot ke "focus"
  nga studimet e fundit nje "kerkuese" amerikane (dmth ato qe merren me kerkime,zbulime e eksperiment)
  pas nje serie studimesh te bera ne trurin e njeriut me ane te resonancave arriti ne konkluzionin se:
  meshkujt mendojne per seksin mesatarisht cdo 52 sek
  femrat mendojne per seksin mesatarisht 1 here ne dite

  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 19/9/2007, 19:59

  shume mire... kjo do te thote qe meshkujt e kane mendjen me sexy se femrat haahahhahahahaa
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 23/9/2007, 23:48

  shume bukur kjo do te thote qe meshkujt mendojne gjithe diten vetem per seks dhe konkluzioni: nuk jane te afte te mendojne :D:D:D hihihi
  avatar
  PaPi_x
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 53
  Data e rregjistrimit : 25/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga PaPi_x prej 24/9/2007, 21:38

  Sad o triniti avash se na preke me kte qe the pastaj per ne seksi eshte jeta apo jo cuna :zontaid!:
  :baci: nje kiss vetem per ty triniti
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 25/9/2007, 22:56

  papiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :puc: :D:D:D


  shume bukur e the, nuk jeni te afte te vlersoni kenaqesite e tjera te jetes :D:D:D hihihi
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 26/9/2007, 10:24

  Ne nje mendje me ty jam motra. Ndaj na bie per pjese vetem ne femrave te shkreta qe te mendojme per cdo gje tjeter per jeten. Hejjjjjjjj e dini me te bukuren ??? Lexova nje artikull per martesat me te cuditshme ne bote (qe jane shtuar shume kohet e fundit) dhe kishte femra qe ishin martuar ( me ceremoni te madhe madje) me gjarperinj, delfine, majmune, qene, macoke etj etj etj. Dhe me e bukura ishte se ne keto martesa, s'kishte ndonje mashkull qe te ish martuar me ndonje "gje " te cuditshme. E kuptoni tani ???? Meshkujve u ka rene aq shume vlera, sa femrat kane filluar te preferojne te lidhin jeten me kafshet e tyre me te dashura, me mire se sa me nje mashkull.
  PS: mblidhni mendjen cuna, se do mbeteni thate me duket ne kete mijevjecar te ri hahaahhahahahahahhahahah :P
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 26/9/2007, 19:11

  ja prova....
  meshkujt mendojne per gjera me me vlere se ju femrat qe merreni me budallallqe te tilla....
  shiku kur te degjojme ndonje dite qe njera u martua me nje shkop gome ......
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 29/9/2007, 11:05

  sdo ishte keq kinezi, por kjo sdo tregonte budallallekun e femres, por paaftesine e mashkullit per te qene i denje per kete femer.
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 29/9/2007, 19:27

  per te qene i denje (shkop gome) per nje femer ???? a nuk tregon kjo qe femra mendoka me shume per sexin se sa nje mashkull ?????
  avatar
  Don_Corleone
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 289
  Mosha : 34
  Loisirs : DY GJERA JANE TE PAFUNDME: UNIVERSI DHE BUDALLALLEKU NJEREZOR
  Data e rregjistrimit : 08/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Don_Corleone prej 3/10/2007, 21:03

  triniti shkruajti:papiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :puc: :D:D:D


  shume bukur e the, nuk jeni te afte te vlersoni kenaqesite e tjera te jetes :D:D:D hihihi

  trino ne i vleresojme dhe kenaqesite e tjera te jetes po kete kenaqesine e kemi i cik pike te dobet. :D

  papi gezuar lale :zontaid!:
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 4/10/2007, 21:59

  meshkut mendoin per seks cdo second kurse femrat e kan me perjull.. :vam:
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 5/10/2007, 12:30

  dono kam ca dyshime une aty po nejse,

  malaa...... femrat nuk e kane me periudhe, problemi eshte se jane te impenjuara edhe me aktivitete te tjera gjate dites, ndryshe nga ju
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 5/10/2007, 19:23

  jaaaaaaaaaaaa modestia
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 10/10/2007, 14:20

  e tera dhe e bera mo :D:D:D
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 12/10/2007, 14:07

  Te lumte motraaaaaaaaaaaaaa yeah Une plotesisht dakord me mendimin tend. puccccccccccc
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 14/10/2007, 12:16

  normale si te mos jesh me mendimin e saj... nje rrace jeni.... femra
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 16/10/2007, 11:08

  hahhahaahhaaha

  do bashkohesh edhe ti me rrazen tone mo :pool:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 19/10/2007, 17:47

  ncuq...
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga triniti prej 24/10/2007, 08:45

  po deshe...ne na lusin

  Sponsored content

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:17