Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Share
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 8/5/2008, 22:14

  shkodranja_yll shkruajti:un per vete jo ti thush do hash apo do sex???sex du thojne se edhe ha ndonje gje aty :D

  edhe une edhe une :D:D se mu krru i her, desha me honger po njela ene pa honger ene pa sex :D:D
  avatar
  bellissima
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 82
  Vendi : n'tok time
  Data e rregjistrimit : 22/11/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga bellissima prej 8/5/2008, 22:26

  kot vallai se nat dit aty e kan mendjen keta :roll: :ups:
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/5/2008, 07:00

  ahahahhahah hajt se nuk e kane keq po he
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 9/5/2008, 15:26

  hahahahhahaahah nuk e kane keq thua ??? hahahahahhahaha e bukur kjo shkodrane :zyze:
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Erisel prej 9/5/2008, 15:54

  Kam pershtypjen se disa femra i kane tejkaluar meshkujt ne seks dhe mendime... Embarassed
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga kiss_today prej 9/5/2008, 16:33

  Kjo eshte pergjigjja me e bukur qe mund te thoshte nje mashkull Erisel :zyze:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga stavri prej 9/5/2008, 17:21

  sa i mire eshte seksi te kenaqqqqqq :D
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga MiLaN prej 9/5/2008, 20:47

  une se di ca eshte... kush ma meson :ups:

  Musafir
  Vizitor

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Musafir prej 10/5/2008, 08:37

  e vertet esht kjo se meshkujt mendojn me shum per sex ,po te kesh sex me mashkullin menjeher je e mirepritur epo neqoftese e dashuron me shpirt e zemer keto nuk i konsiderojn pa sex

  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Erisel prej 10/5/2008, 09:19

  kiss_today shkruajti:Kjo eshte pergjigjja me e bukur qe mund te thoshte nje mashkull Erisel :zyze:
  Flm Kisso! :pafajshem:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga stavri prej 10/5/2008, 11:33

  une per vete jam dakort me temen

  ne meshkujt mendoim me shume per seks sep[se ai te mban gjall te zgjat jeten,te mban ne forem pa qene e nevojshme te mbash djet per ta kesh trupin tamam sic duhet
  seksi te jep gjalleri,optimizem,kenaqesi

  shkurt muhabeti eshte i bukur dhe qe kshu na pelqen shume neve meshkujve
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 10/5/2008, 16:57

  hahaha albatros tani me bere te besoj :ui:
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shaban cakolli prej 22/7/2009, 14:14

  nuk di,por nje femer me pat thene se kurre nuk eshte ndier e ngopur me sex
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 6/8/2009, 10:27

  hahhhahahaahah paska qene makine ajo jo njeri
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga stavri prej 6/8/2009, 12:35

  vallai seksi te bo mire per shendetin

  ske ce do palestren nese bo seks shume prandaj mendoim ne meshkujt me shume per ate gje
  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Edi7 prej 10/10/2009, 16:13

  patjeter une po per vete,,,,,,,,,te tjeret nuk i di
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Klea prej 10/10/2009, 16:21

  Shpesh meshkujt mendojnė se dėshira seksuale e femrave ėshtė ndryshe nga ajo qė ata shfaqin vetė. Por sipas studimeve mė tė fundit, rezulton se femrat priren tė kenė dėshira tė pėrafėrta seksuale me meshkujt edhe pse e kanė tė vėshtirė t’i pranojnė apo t’i shprehin ato. Nuk ka rėndėsi se sa shumė jepeni pas njė femre pėr ta bėrė atė pėr vete, sa romantikė tregoheni pėr t’i shtuar edhe mė shumė pikė vetes, kur vjen fjala pėr seks meshkujt marrin atė qė japin. Nėse shpejtoheni pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale, partnerja juaj mund t’u ndajė ose jo, kjo ėshtė zgjedhja e saj. Nėse nxitoheni, partneri juaj mund tė pėrjetojė edhe dhimbje ose siklet nė vend tė kėnaqėsisė. Gjithashtu shumė meshkuj tė cilėt nxitojnė pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale, nė fund ndihen tė turpėruar dhe aspak nė formė pėr herėn tjetėr.
  Teknikat
  Nėse jeni aq shumė tė pėrqendruar nė teknikė, harroni qė jeni ju nė rolin e protagonistit, pra tė atij qė udhėheq aktin seksual dhe pėrfundoni nė njė spektator. Nėse jeni shumė i fokusuar nė pozicionet e reja, rrezikoni tė humbisni njė ose mė shumė kėnaqėsi qė u dhuron seksi. Nė rastin mė tė keq, nėse jeni shumė tė shqetėsuar rreth asaj ēfarė po bėni, nuk do tė mund ta ndaloni mė afshin tuaj dhe akti seksual do tė zgjasė kaq shumė sa partnerja juaj do tė jetė e thatė, e lėnduar, dhe me dėshirėn mė tė madhe qė ky takim seksual tė mos ishte bėrė kurrė. Kur e gjithė eksperienca seksuale fokusohet nė dėshirėn pėr tė kryer disa herė marrėdhėnie dhe pėr t’i dhuruar partneres orgazma tė shumėfishta, ju dhe partnerja juaj nė fund tė aktit mund tė jeni tė dy zhgėnjyer, pasi nuk keni marrė aspak kėnaqėsinė qė kishit menduar. Nė disa raste partneri priret tė ushtrojė presion mbi femrėn qė ka nė shtrat, e cila mund t’i pėrkeqėsojė edhe mė shumė gjėrat, pasi nga ana e saj bėhet mė e vėshtirė pėr tė shtuar epshin dhe ndjerė kėnaqėsinė qė do tė dėshironit tė pėrjetonit nė atė ēast. Nėse e forconi mendjen dhe gjithė trupin tuaj gjatė aktit seksual, veē organeve gjenitalė, aktivizohen mė shumė pjesė tė trurit tuaj. Kjo ėshtė konfirmuar nga studimet mė tė fundit mjekėsore qė analizojnė lidhjen e trurit dhe orgazmės. Eksperimentimi i meshkujve dhe femrave tė cilat arrinin nė orgazėm, pavarėsisht problemeve tė tyre me shtyllėn kurrizore dhe humbjes sė ndjeshmėrisė, organet e tyre gjenitalė tregonin njė lidhje mes forcės sė trurit dhe bashkimit tė parterėve pėr tė lehtėsuar kėnaqėsinė e njė orgazme.
  Koha
  Nėse merrni mė shumė kohė pėr t’u koordinuar me partnerin dhe veten tuaj pėr t’u fokusuar nė kėnaqėsinė e tė gjithė trupit dhe jo vetėm njė pjese tė veēantė tė tij, atėherė do tė evitoni tri gabimet mė tė zakonta tė formės sė kryerjes sė seksit tek meshkujt: Ngutja pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale, krijimi i njė akti seksual mekanik dhe derdhje e parakohshme. Duke ulur ritmin, qėndruar nė tė tashmen dhe duke i lejuar vetes suaj rrjedhjen natyrale tė gjėrave, duke pėrfshirė puthjet, komplimentet, masazhet, do tė bėni tė mundur krijimin e njė energjie seksuale e cila do tė pėrhapet nė tė gjithė trupin tuaj. Seksi do tė zgjasė mė shumė dhe me pjesėmarrjen e tė dy partnerėve, duke shtuar eksitimin seksual dhe kėnaqėsinė e njė orgazme.
  Praktikat seksuale
  Shumica e praktikave seksuale, qofshin midis njerėzve me seks tė kundėrt ose tė njėjtė, zakonisht pėrfshijnė prekjen, eksitimin dhe afeksionin. Pėrvojat seksuale mund tė kenė tė bėjnė sa me emocionet aq edhe me aktet fizike. Marrėdhėniet pozitive midis dy partnerėve mund tė kenė njė ndikim tė drejtpėrdrejtė nė marrėdhėniet e tyre seksuale dhe nė ndjenjat intime mes tyre. Disa njerėz besojnė se nuk ka kuptim tė ketė marrėdhėnie seksuale po tė mos tė ekzistojė dashuria midis dy partnerėve. Por ka tė tjerė qė nuk kanė njė partner tė rregullt dhe vazhdojnė tė kenė marrėdhėnie seksuale aktive. Marrėdhėniet seksuale dhe dashuria nuk janė saktėsisht e njėjta gjė. Megjithatė, pėr shumė njerėz dashuria dhe marrėdhėniet seksuale shkojnė sė bashku. Mjetet e informimit shpesh i portretizojnė marrėdhėniet seksuale ose si njė aktivitet i natyrshėm qė ėshtė eksitues dhe pa rreziqe, ose si njė aktivitet i dėmshėm, anormal dhe i rrezikshėm.
  Nxitjet e momentit
  Vendimi pėr tė pasur marrėdhėnie seksuale ėshtė njė vendim i madh dhe ėshtė e rėndėsishme tė kuptohen pasojat e njė vendimi tė tillė. Mund tė jetė njė mrekulli, por ju mund tė ndjeheni fajtorė dhe tė zhgėnjyer mė pas, nėse mendoni se nuk morėt vendimin e duhur dhe nėse nuk ndjeheshit tė gatshėm pėr tė hyrė nė marrėdhėnie tė tilla. Njerėz tė ndryshėm vendosin tė fillojnė aktivitetin seksual pėr arsye tė ndryshme: nga kurioziteti, nga tė qenit nėn presionin e partnerit tė tyre, sepse duan tė kėnaqin partnerin tjetėr, ose sepse shokėt/shoqet e tyre e bėjnė njė gjė tė tillė. Disa tė tjerė vendosin qė tė presin derisa tė martohen ose ta njohin mirė partnerin. Nganjėherė ky ėshtė njė vendim qė njeriu e merr nga nxitja e momentit, por, gjithsesi, nuk ėshtė gjithmonė njė vendim i lehtė pėr t’u marrė. Por mos harroni se mund tė thoni edhe jo. Dhe, pavarėsisht nėse thoni po ose jo, mendoni si pėr pasojat e mundshme, ashtu edhe pėr kėnaqėsinė.
  Marrėdhėnia seksuale
  Marrėdhėnia seksualė ėshtė si njė zjarr qė gjithkush do ta dėshironte. Pėr sa kohė shprehet nė pėrkushtimin mbrojtės tė njė marrėdhėnieje qė bazohet nė ndjenja dhe dashuri, ėshtė i mrekullueshėm, i ngrohtė dhe romantik. Por kur marrėdhėnia pėrdoret thjesht pėr kėnaqėsi atėherė kthehet nė rutinė. Dhe pornografia e nxjerr seksin jashtė kontekstit tė ndjenjave.
  Pornografia ėshtė njė biznes i madh qė bėn shumė para pa u kujdesur se si. Ata tė tregojnė ēdo gjė qė mendojnė se do tė tė bėjė tė vish tė blesh prapė. Imazhet e seksit qė jep pornografia shihen ditėt e sotme nga shumė njerėz, ku mes tyre mund tė kėtė dhe nga ata qė nuk lejohen pėr shkak tė moshės. Njė nga fushat mė jetėsore tė mjedisit mendor ėshtė njė ide e shėndetshme e asaj qė ne jemi seksualisht. Nėse kėto ide ndoten, njė pjesė kyēe e qenies sonė shtrembėrohet. Kultura pornografike tė thotė se seksi, dashuria dhe intimiteti janė e njėjta gjė.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 14/10/2009, 09:15

  meshkujt aty e kane mendjen tan kohen
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  turp ja truri i femres!

  Mesazh nga >> TeLi << prej 14/10/2009, 10:44


  nje studim ne angli vite me
  heret ka prezantu trurun e nje femre
  ja se si mendonte ajo 24 orė!
  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Edi7 prej 17/10/2009, 20:57

  joooooooooooo,,femrat me shume,,,se meshkujt
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 18/10/2009, 13:35

  ahhaahhaah ju ju dhe majeni se ashtu eshte
  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Edi7 prej 18/10/2009, 13:36

  shkodranja_yll shkruajti:ahhaahhaah ju ju dhe majeni se ashtu eshte
  jo yll jo,,,,,,,,,,,ne qefte se ne mendojme 1 here,,ju mendoni 3 here
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 18/10/2009, 13:38

  me sa di un meshkujt me ndejt nje jave pa bere sex i iken truni lere te flasim per muaj qe behen si histerike e nuk durohen kurse femra ne kete ane eshte me pak e ndjeshme ndaj si perfundim ju keni mendjen tek sex me shum se neve
  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Edi7 prej 18/10/2009, 13:46

  shkodranja_yll shkruajti:me sa di un meshkujt me ndejt nje jave pa bere sex i iken truni lere te flasim per muaj qe behen si histerike e nuk durohen kurse femra ne kete ane eshte me pak e ndjeshme ndaj si perfundim ju keni mendjen tek sex me shum se neve
  ahahahahahahahahhaa,,,,e vertet kjo,,,,,,,por ne themi kush mendon,,,e jo kush ben seks
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 24/10/2009, 04:21

  pse sex behet pa mendu??????kur e kerkoni ate gje dhekur e beni dmth qe e keni mendu

  Sponsored content

  turp Re: Meshkujt mendojnė mė shumė sesa femrat pėr seksin.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:20