Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/6/2007, 10:40

  Ka njė fat tė pėrcaktuar nė jetėn e ēdo qenieje njerėzore.
  Atė qė lind me flokė tė zeza, e pret njė jetė me sakrifica. Ndonjė darkė nė piceri, asnjėherė restorant me pesė yje, lėvizje me autobus dhe shumė ėndrra nė sirtar. Tė parealizuara, natyrisht, pėr shkak tė vėshtirėsive ekonomike.
  E kur lind biond, tė pret njė tjetėr jetė. Pushime jashtė shtetit, darka nė restorante japoneze (ku tretet gjithēka, veē llogarisė) dhe njė jetė luksi. Kjo ėshtė bėrė e ditur sipas njė sondazhi tė realizuar nė Itali, nga revista “Donna Moderna”. Sipas studimit mė tė ri, njė i pasur i vėrtetė fiton 20 deri nė 70 milionė euro nė vit, nė vendet e Perėndimit.
  Ja pra kėshtu shihet nga italianėt diferenca mes pasanikut dhe tė varfrit, e ndarė nga detaje tė vogla si ngjyra e lėkurės, flokėve apo makina qė ka, dhe kėtu pėrmendėm vetėm disa prej tyre. Pėr sa i pėrket aktivitetit sportiv, i pasuri preferon golfin, pėlqen veshjet me peliēe, pėrdor sllonėt dhe preferon pushimet nė vende tė rralla si Sharm el-Sheik.
  Ndėrsa, varfanjaku, pra bruni, preferon pushimet brenda vendit tė tij, nuk shkon shumė nė kinema, bėn shumė pak sport dhe mė shpesh nxit fėmijėt e tij ta bėjnė kėtė.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga triniti prej 4/6/2007, 16:40

  hmmmmm GISHTEZA po pse na i pret shpresat mi pse ncncnc :P:P:P

  gjithsesi ja te marrim nje shembull:
  Naomi Cambell bionde sme duket mua, gjithsesi vetem me autobus qe nuk leviz ajo :D:D:D
  Maria Grazia Cucinotta edhe kjo sme duket bionde :D:D:D

  etj etj
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga MiLaN prej 7/6/2007, 13:07

  ej kush me gjen nje driver per wireless per IBM Thinkpad R51
  avatar
  bad_boy_4_life
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 177
  Mosha : 32
  Vendi : Durres
  Data e rregjistrimit : 02/06/2007

  default Re: Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga bad_boy_4_life prej 7/6/2007, 15:37

  o kinezo ta gjej un se merren un me kompjutera
  avatar
  bad_boy_4_life
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 177
  Mosha : 32
  Vendi : Durres
  Data e rregjistrimit : 02/06/2007

  default Re: Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga bad_boy_4_life prej 7/6/2007, 15:41

  kinezo ta gjeta driverin
  me jep emailin qe ta bi me email

  Sponsored content

  default Re: Pėrcaktohen karakteristikat qė ndajnė suksesin e njerėzve :

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/6/2018, 18:01