MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Share
  avatar
  MetallicA
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 71
  Mosha : 31
  Vendi : mes sex-it dhe muzikes
  Puna : student, baterist Germs
  Loisirs : ish-mallist , tani ēun pėr shpi :)
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga MetallicA prej 5/9/2007, 13:15

  MetallicA ... grupi im i preferuar.Per mendimin tim jane me te miret.Pergjate plot 26 viteve karrier te lavdishme, qe prej formimit te tyre ne '81, jane ne prag te albumit te tyre te 11.Jane grupi me me shume koncerte live dhe grupi qe ka arritur me shume sukses ne boten e muzikes.Banda e tanishme perbeher nga : James Hetfield vocals/rhythm guitar

  Lars Ulrich drums

  Kirk Hammett lead guitar

  Robert Truilio bass  ish pjestar :
  Dave Mustaine lead guitar qe u zevendesua nga Kirk
  Cliff Burton bassist qe u zevendesua nga Jason Newsted i cili u largua dhe ne vendin e tij erdhi Robert
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 5/9/2007, 13:20

  po pse vetem ti i perferon metallicen po keta jan njeshat e rokut
  dhe mu me pelqein shum po ket kengen
  <<<<<nothing it matters now>>>>>
  dmth esht super
  avatar
  MetallicA
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 71
  Mosha : 31
  Vendi : mes sex-it dhe muzikes
  Puna : student, baterist Germs
  Loisirs : ish-mallist , tani ēun pėr shpi :)
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga MetallicA prej 9/9/2007, 13:23

  malaa_i_k_madow shkruajti:po pse vetem ti i perferon metallicen po keta jan njeshat e rokut
  dhe mu me pelqein shum po ket kengen
  <<<<>>>>
  dmth esht super

  Shkruhet nothing else matters te keqen.Pastaj duket sa i paske degjuar sa thua nothing else matters eshte kenga me e bukur , por ec ma se jemi mesuar me "popull" si puna jote.Ah mer sa kane MetallicA-t , sa ajo kenga qe ti permende nuk eshte asgje ne krahasim me te tjerat , merre per cte duash ; si per zhvillim muzike ,si per tekst , si per kompleksitet notash apo dhe per melodi.Te thuash se nothing else matters eshte kenga me e bukur tregon se sa ja ke haberin MetallicA-ve dhe kurrsesi shpresoj te mos gjesh justifike te tipit eshte subjektiva apo te tjera.Ej, se mos kujton se nothing else matters eshte kenge dashurie sic ben pjesa me e rendomte e "fansave" si puna jote.
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 11/9/2007, 13:14

  nuk jam fans i metallikes se nuk kam mosh te behem sps keta kan nje moshe me babin time .
  po kan keng shum te bukura , me pelqein se kan voice qe dridhin token kur kendoin , dhe sa per nothing it matters esht nje soi si nothing else matters po varet se si e kam shkru une po kenga keshtu kendohet po titullin e kenkes noshta e kam then gabin
  dhe se nuk di anglisht mir dhe kjo mundet me ken ,
  unforgiven dmth .
  ke qen ndo njehere neper koncertet e tyre maci je i cmendur per metalliken , se cdo fans i tyre ka pas mundesi me i pa live . kaq kisha une ,
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 11/9/2007, 13:20

  dhe mua me pelqen kjo kenge shume
  ketu mund ta degjoni
  Metallica - Nothing Else Matters(S&M)
  Hy ketu e degjoje


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė 11/9/2007, 19:45, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 11/9/2007, 13:22

  apo po je gazetar dhe din shum se per ket paguhen kures une them
  dhe mosha jote 20 vjec me ben t' cuditem e din kaq shum per nje band si kjo me siper .....
  avatar
  MetallicA
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 71
  Mosha : 31
  Vendi : mes sex-it dhe muzikes
  Puna : student, baterist Germs
  Loisirs : ish-mallist , tani ēun pėr shpi :)
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga MetallicA prej 11/9/2007, 14:19

  Jo nuk jam gazetar por jam muzikant.Dhe po kam qene ne 5 koncerte te MetallicA-ve dhe shume prej kengeve te tyre i luaj me grupin live.Dhe sa per moshen e ke jashte mase shuuuuuuuuuuummmmmmm gabim sepse ajo nuk shikohet me moshe por me cilesi.Mesa duket nuk ja paske haberin fare.Pse mer shok sipas teje un meqe kam nje moshe me Shpat Kasapin duhet te jem fans i atij pseudoartisti qe se ka iden se ceshte muzika ??? Te lutem nese do te diskutosh eja te diskutojm me mendim dhe arsyetime llogjike dhe jo shprehje te pabaza fodulle te tipit " shiko moshen" apo te tjera keto qe i perdor nje njeri i dobet ne arsyetim, por nese do besh krahasime te tilla si keto me lart me mire jepi nje log out nga forumi dhe mos u fut me se po felliq veten tate.
  Ah dhe dicka nuk jam fare i cmendur daku , por thjesht po vleresoj nje grup qe jane per t'i ulur kapelen.
  avatar
  MetallicA
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 71
  Mosha : 31
  Vendi : mes sex-it dhe muzikes
  Puna : student, baterist Germs
  Loisirs : ish-mallist , tani ēun pėr shpi :)
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga MetallicA prej 11/9/2007, 14:37

  Ja si kendohet kenga shoku

  Nothing else matters
  -----------------------------------------------------


  So close no matter how far
  couldn't be much more from the heart
  forever trusting who we are
  and nothing else matters

  never opened myself this way
  life is ours, we live it our way
  all these words I don't just say
  and nothing else matters

  trust I seek and I find in you
  every day for us something new
  open mind for a different view
  and nothing else matters

  never cared for what they do
  never cared for what they know
  but I know

  so close no matter how far
  couldn't be much more from the heart
  forever trusting who we are
  and nothing else matters

  never cared for what they do
  never cared for what they know
  but I know

  never opened myself this way
  life is ours, we live it our way
  all these words I don't just say

  trust I seek and I find in you
  every day for us something new
  open mind for a different view
  and nothing else matters

  never cared for what they say
  never cared for games they play
  never cared for what they do
  never cared for what they know
  and I know

  so close no matter how far
  couldn't be much more from the heart
  forever trusting who we are
  no nothing else matters
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 11/9/2007, 16:12

  esht shum e leht te gjesh LYRICS . dhe me i fut ketu
  hahhhah qenke funny ti.
  if you can rock as real METALLICA i most have respect then 4 u.
  here we go VIP now , well done brave guy
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 11/9/2007, 19:25

  MetallicA shkruajti:Oj shoqe ne jam funny un apo jo nuk ke asnje te drejte morale ti ta thuash.Dhe sa per dijeni jo nuk e bera copy paste , po mos fol kot kur nuk me njeh se behesh qesharak.
  Ah dhe dicka mundohu te flasesh nje here shqipen mire , paster dhe pa gabime pastaj fol ne anglisht se po le nam o burr i dheut.
  nese nuk je tregon se je
  dhe fjala LYRICS dmth when some one writes down songs and is all ready ,for guys like you to copy this kind of staff :twisted:
  here it's
  matallica lyrics
  linkin park lyrics
  green day lyrics
  and so on , just be your self it would be nice ,
  maybe one day I have time to listen to your songs probably and buying
  never know this days ... if you want you can have and {url }in allso
  avatar
  malaa_i_k_madow
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 40
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pune
  Loisirs : pak shum
  Data e rregjistrimit : 04/09/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga malaa_i_k_madow prej 12/9/2007, 11:11

  ti jepi dretim temes se ka tema boll ketu me be shkrime
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga maca prej 1/12/2007, 11:48
  eeeeeeeeeeeeeeeeeej metallica ju met vertet keni nje rock band te juaj iiiiiiiiiiiii
  edhe un gjithashtu kam nje rock band dhe un kendoj eee sa i perket metallicave ata te gjitha kenget i kan teper te bukura nuk mundem ti veqoj as nje dhe sa i perket muzikes nuk duhet shiquar moshen po vleren sepse metallicat jan te paaritshem mund te flasin keq vetem ata qe ja kan inatin dhe qe nuk kan vesh muzike

  Here is Metallica group photo, incl. James’ Taliban beard from the newest collection of great Ross Halfin pictures:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga MiLaN prej 2/12/2007, 16:43

  jane te papare :):)

  Sponsored content

  default Re: MetallicA....legjenda vazhdon akoma.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 22/5/2018, 09:58