URIME MUAJN E SHEJTĖ TĖ RAMAZANIT

  Share
  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  default PO TROKET MUAJI I RAMAZANIT

  Mesazh nga xheladin prej 30/8/2007, 08:05

  e hėnė, gusht 13, 2007


  Po troket muaji Ramazan

  Hamdi NUHIJU

  Hapuni dyert e kevtherit,
  Moj zemėr e bekueme prore,
  Afro nė muret e blerta tė imanit,
  Miliarda bukuri nėn njė fshehtėsi…
  Muaji i agjėrimit,
  I sofrave tė bukura,
  Muaji i bekimit,
  I sexhdeve tė shtuara…
  Po troket muaji i Ramazanit,
  Nė dyert e thukta tė imanit,
  Kam frikė , nuk ftova asnjė nė Islam,
  Thotė me veten i tmerruri insan…
  Fjalėt e liga mė nuk kanė vend,
  Djajt si tė humbur kėrkojn strehė,
  Po vjen cliruesi i shpirtit tim,
  Ai qė mė ofron te All-llahu,
  Nė xhennetet e Tij…
  Kam frikė o Zot ,
  Ciltėrsinė ma zbukuro,
  Nuk dua tė mbetem plagjiat e monstrum,
  Se muaji i Ramazanit pėrtacisė i jep fund...
  Po afrohen engjujt me duat e tyre,
  Qiejt u hapėn e mendja mė rri tek Ti,
  Tė dua o Zot , nuk jetoj pa Ty,
  Mė mundėso xhennetin,
  Nga dyert e agjėruesit...
  Po troket muaji Ramazan,
  E Irakun , Afganistatin e Cecenin ,
  Palestinėn , Somalinė e Pakistatin,
  Po i gjenė nė kthetrat e shkaut mė tė madhit armik...

  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  default URIMI I RAMAZANIT

  Mesazh nga xheladin prej 12/9/2007, 07:43

  URIMI I RAMAZANIT

  Tė gjithė shqiptarėve myslimanė ku do qė janė, me fat ju qoftė ky muaji i bekuar i Ramazanit, me shpresė dhe dėshirė qė ta kaloni nė agjėrim tė lehtėsuar dhe nė ibadet tė forcuar. E lus Allahun e Madhėruar qė tė na pranojė agjėrimin dhe ibadetin gjatė kėtij muaji tė shenjtė tė Ramazanit!

  Xheladin Hamza
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default URIME MUAJN E SHEJTĖ TĖ RAMAZANIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/9/2007, 16:35

  Shqiptarė tė besimit islam,urime muaji i madhėrishėm i Ramazanit.
  I lehtė ju qoftė agjerimi,dorae zotit qoftė mbi ju dhe u bekoftė me gjitha tė mirat.
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: URIME MUAJN E SHEJTĖ TĖ RAMAZANIT

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 13/9/2007, 18:23

  te gjith besimtarve gezuar ramazanin


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Sponsored content

  default Re: URIME MUAJN E SHEJTĖ TĖ RAMAZANIT

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 16/7/2018, 04:37