Fabula " Tradheti "

  Share
  avatar
  Tironsi
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 264
  Vendi : duke fituar €€€€€€€
  Puna : e di vete !!!!
  Loisirs : gjerat qe fillojne me "P" , si psh : Partia, Paraja, Puna, etc...
  Data e rregjistrimit : 15/08/2007

  default FABULA

  Mesazh nga Tironsi prej 25/9/2007, 17:13

  - O ari, - tha pilivesa :-
  Qyp me mjalte eshte martesa §

  Teksa ndjeu " mjalte " ariu
  fet e fet gjuhen lepiu.

  More, s'shkuan as dy ore
  me arushen vune kurore.

  Pas dy ditesh plasi sherri
  s'po u puqej karakteri.

  Ze ariu, Zotin lut,
  C'qyp me mjalte? Paska m... §

  Pilivesa krahet tundi :
  Nuk te thashe , nis nga fundi.


  FERIT LAMAJ.
  avatar
  Tironsi
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 264
  Vendi : duke fituar €€€€€€€
  Puna : e di vete !!!!
  Loisirs : gjerat qe fillojne me "P" , si psh : Partia, Paraja, Puna, etc...
  Data e rregjistrimit : 15/08/2007

  default Fabula " Tri dhite dhe faji "

  Mesazh nga Tironsi prej 29/9/2007, 07:46

  -Pa na toni, cila dhi
  hengri fletet ne hardhi ?

  Dhite heshten, s'bene zhurme:
  - Une jo !
  - As une !
  - As une !

  U thote faji atehere :
  - Kush i hengri, ka bere nder.
  Ishin teper ato flete
  tash hardhia ben perpjete...

  Me shoshoqen dhite u zune
  - Une i hengra !
  - Une !
  - Une !
  avatar
  Tironsi
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 264
  Vendi : duke fituar €€€€€€€
  Puna : e di vete !!!!
  Loisirs : gjerat qe fillojne me "P" , si psh : Partia, Paraja, Puna, etc...
  Data e rregjistrimit : 15/08/2007

  default Fabula " Tradheti "

  Mesazh nga Tironsi prej 29/9/2007, 07:50

  I qajne hallet shoku-shokut
  teksa rrinin nen nje hije :
  - I kam shkruar Tok-Patokes
  treqind letra dashurie !

  - Pse s'i shkruan me tani ?-
  sakaq tjetri kroi zerin.

  - Eh , or mik, ka tradheti :
  me la mua, do postierin.


  FERIT LAMAJ

  Sponsored content

  default Re: Fabula " Tradheti "

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/7/2018, 00:16