TĖ DUA-POEZI

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/10/2007, 17:09

  TĖ DUA

  Ty Lejdina
  me pak vargje
  desha tė tė:baci: nė faqe.

  .kREJT RASTėSISHT
  diku t“kam pa
  e jam bėrė
  si i rėnė n“bela
  as nuk kam sukses nė punė
  as tėrė natėn,nuk kam gjumė.

  Pse si ndėrroi bota ndodhitė?
  Sikur tė lindnim pėr njė ditė
  por e patėm njė fat tjetėr
  ti mė e re,unė mė i vjetėr.

  Mosha s“vėnė kufi t“dashurisė
  zemra s“ka sinjal t“pleqėrisė
  po tė mosmundje,asme lėvizė
  kurrė pėr jetė s“tkisha braktisė.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/10/2007, 17:13

  Mbrėmė

  Mbrėmė mė qove letėr
  s“munda ta lexoj
  mė ra loti nė te
  dhe ma turbulloj

  Ēka munda t“dalloj
  dy zemra tė ngrira
  njėra ishte jotja
  tjetra ishte imja.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/10/2007, 17:20

  FTESĖ

  A i ndėrrojmė rolet?
  Veq mallin ta shymim
  unė po vijė n“vend tėndin
  ti eja n“vend timin.

  Ti varrur pėr mua
  unė varrur pa ty
  dy zemra t“bashkuara
  bėjnė botė pakufij.

  Mos u dėmto ti
  po dėmtohem unė
  unė shuhem pėr ty
  se tė dua shumė.

  Tė prekė krahėt tu
  si flatra pėllumbi
  mė sė“shtė me rėndėsi
  le tė mė vi fundi.

  Vetėm botėn tėnde
  dua tė ta njoh
  unė po bie viktimė
  ti kthehu jeto.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/10/2007, 10:23

  ZEMĖR E KĖPUTUR

  Zemėr ekėputur nga malli
  po bėri dikush tė talli
  bėnė mėkat sķ shpėton dot
  as nė kėtė,as tjetrėn botė.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/10/2007, 10:26

  DIKU LARG

  Ti nė atė skaj
  unė nė kėtė skaj
  zemrat epshin
  nuk e ndajnė
  jeta qenka sulm i madh
  oh,e oh,e vaj,e vaj.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/10/2007, 10:31

  unė jam mburoja jote


  Roje i bėhem
  lotit tėnd
  tė mos tė vrazhdė
  fytyrėn
  Dritė i bėhem
  faqes tėnde
  t“mos pėrdorė pasqyrėn
  Do t“bėjė vend nė zemrėn time
  mėrgimtari i vjetėr
  i stėrvitur pėr flijime
  veē t“mos shoh
  n“krah tjetėr.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/10/2007, 10:36

  vetėm ti mė vret

  Rrufe prej qiellit qė godet
  as stuhi dhe as tėrmet
  nuk frigohem qė mė vret
  as puna s“mė tretė
  as lodhja s“mė mundon
  as nata pa fjetė
  as njė shtėrngatė nė jetė
  vetėm ti mė vret.
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga Erisel prej 3/11/2007, 15:38

  Shume bukur!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 9/11/2007, 07:36

  KAM RĖNĖ NĖ HALL
  Nė zemrėn time
  vlon njė mall
  tė mė thuash
  veq atė fjalė
  ti mbyllesh
  bėhesh dry
  e unė vuaj
  shumė pėr ty.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 20/11/2007, 16:21

  UNĖ JAM SHUMĖ LARG

  Endem rrepatem
  naten nuk beje gjume
  tue mendua per ty
  se te dua shume.

  Zemra me defton
  se ne jemi bashke
  Ēdo ēast me kujton
  se duhet me te dashte.

  Une jam shume larg
  shume larg jam
  por ne zemren tende
  nuk e di ku jam.

  Ti ne zemren time
  qendron nate e dite
  dashuria jote
  me shkon ne ēdo ind.
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 16:45

  Brenga qe sme le te qete
  nuk je ti por dikush tjeter
  ti je vetem nje engjell
  qe me qeteson plagen e vjeter


  ti je respekti dhe larg shpresa
  ti je enderra reale e ndershme
  ti je miku im i vertete
  por mik i botes se rrejshme


  ku je tani une nuk e di
  me je afer apo ne largesi
  ska rendesi,kudo qe te jesh
  ne zemer afer mua do te me kesh

  Te them te dua jo nuk ben
  se vetem me fjale do ta teproj
  me mire zemra jote te ndjej
  se sinqerisht te respektoj


  nuk dua te humbas ty jo
  si shok apo qofte si mik
  edhe nese te dua sdo ta them
  do ta mbaj fshehtesi mor simpatik  edhe nese ne enderra do te shoh
  vetem zemren time do ta lendoj
  do ta mbaj fshehtesin ne varr
  se vertete shum te dashuroj  valle a mund te mos jete kjo dashuri
  a mund te jete vetem shoqeri
  sidoqofte koha le ta zbuloj
  dhe e vetmja zemra dhe imja poezi
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 16:49

  Ishte Nata Jon E Fundit
  Ishta nata jon e fundit
  Kur mė the se mė s’tė dua
  Prita se do t’rridhnin lotėt
  Por spat lot nė faqe tu
  Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
  Ishte nat dhe shiu binte
  Shum ngadal dy fjal i fole
  Me dy fjal ma vrave zemrėn
  Dhe shpejt ike ulargove
  Krejt qka patat ti mi more
  Sikur veq njė her tė flisja
  S’dua tjetėr prej ksaj bote
  Sikur veq tė mė kuptoje
  Sa mė mungon buza jote
  Qe spo mund ta puthi sonte...
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 16:50

  Tė pres!..
  Ishe i vetmi nė jetėn time
  me tė cilin une ndaja gėzime
  ditėt qė sė bashku kaluam
  mė duket se shumė shpejt perėnduan
  Por ti shumė shpejt shkove
  tė gjitha i harrove
  Tash tė pres kėtu
  qė tė jesh me mu,
  Nė asgjė tjetėr s’mendoj
  kur syt e tu i shiqoj.
  Dhe e qetė kur nuk ri
  sepse mendimet mė
  shkojnė tek ti.
  E kam frikė tė mbes nė vetmi
  se tė dua dhe ti atė e di.
  Dhe nėse ty s’tė kam kėtu
  atėhere nuk mundem
  mė me jetu…
  Tash kėte kėngė ty ta kėndoj,
  qė ta kuptosh sa shumė tė DASHUROJ.


  by: maca zlm
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 16:55

  My love of my life where are you in this world, please show me where you are at, i will cross the seven seas for you, i will walk t'ill the end of the world just to see you. my love where are you hidding in this world from me, please show me the way to your heart, please show me the way to you, because my heart can't take this wait anymore, this pain deep inside my heart is burning, is burning up all my dreams so please my love show me the happines of this world. i don't feel love nor do i feel happines in my life without you, this life would be useless without you. So i please you with all my heart show me they way to you, please my love show me the way into your heart. i don't have any dreams, i can't sleep because of love, i try to gusee where you are but i'am always wrong, i keep on looking and seraching for you, but you are nowere to find. my heart is so weak without you, my soul feels empty without yours. you can only heal my heart, you can only love this heart. please my love tell me where you are, tell me how you are, tell me please tell me...
  BY:"maca zlm"
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 20/11/2007, 17:53

  mACA,te pergezoi per keto poezi te bukura,vertete shume te bukura,por ju jo me qellim jeni futur ne rubriken time te poezise.Mos e merr aspak per te keq,se vertete kjo asgje nuk prishe pune,por si po duket ju jeni poete,dhe po ne kete rubrike per dashurine,ju mund te hapni teme te re dhe ajo do te jete rubrika ku ju do te radhitni poezite tuaja dhe merr po kete titul"TĖ DUA".Kete po e them nese don ti te kesh rubriken tende,nga se si dukesh je anetare e re dhe ndoshta endenuk ke hapur tema te reja.Ndryshe une te lutem per mirekuptim,po deshe vazhdo ketu shkruaj kjo nuk prishe pune aspak.Une vleresova keto poezi tuaja shume,shume te bukura,te pergezoi dhe te deshiroj shume suksese teme tejme.
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:26

  ok me fal shum shum shum se un e kum hapur temen e re po gabimisht jam futur tek ju jo ska as pak keqkuptime ju kerkoj falje dhe djers me fal edhe nje her
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/11/2007, 19:13

  kemi thene maca,nuk ke perse kerkon falje,por ju kemi preferuar si poete te hapni nje rubrike tuajn te poezise.

  Poezia juaj eshte poezi vlere,dhe si te tilla radhiti ne rubrike te veqante.
  pergezime dhe shume suksese.

  Sponsored content

  default Re: TĖ DUA-POEZI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 27/5/2018, 11:51