Grimca nga jeta e perditshme

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default Grimca nga jeta e perditshme

  Mesazh nga Vizitor prej 1/6/2007, 12:09

  U be shume kohe qe miqte e vjeter qe ndanin grimca jane shperndare si vaji ne lakra... epo kohet kane ndryshuar. Iku komunizmi erdhi demokracia dhe thashe te hap i teme te re.

  Helene hajt i here vihu ne rresht...
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default jeta e natės

  Mesazh nga shaban cakolli prej 7/6/2007, 16:07

  Shaban Cakolli

  Jeta e natės pėr tė rinjėt ėshtė shumė e rėndėsishme,nėse rinia din tė shfrytėzoi kohėn e lirė pėr argėtim.Pėr ne mėrgimtarėt pėrkundrazi jetae natės nuk mund tė organizohet.Nė vend tė huaj ndjehesh i huaj dhe jeton nė njė kulturė tjetėr.Ndoshta edhe mund tė shkosh nė organizimet qė i bėjnė tė tjerėt,por mbrenda pak qastesh fiton pėrshtyp.jen se je i pa dėshiruar pėr at mes.Nuk kanė thėnė kot tė vjetrit,"Guri i rėndė peshon nė vend tė vet".Nė perendim nganjėherė organizohen programe kulturore shqiptare,ata vijnė nga Kosova pėr qėllimemateriale,ne edhe pse dėmtohemi shkojmė,paguajmė paga tė mėdha,por kemi nevojė pėr argėtim.Shpesh mbrėmjeve ne mėrgimtarėt vizitojmė njėri tjetrin,por nuk jam i sigurtė se kjo mund tė quhet jetė e natės nė kuptimin e mirėfilltė.Juve nėatdhe ju dėshirojmė argėtim tė kėndėshėm.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Grimca nga jeta e perditshme

  Mesazh nga shaban cakolli prej 12/11/2007, 12:06

  KOMUNIZMI NUK KA IKUR oj lona,
  Ai ėshtė fshehur diku nė zonat malore,sedemokracinė na esollėn ndėrkombėt dhe po e ruajnė.Ditėn kur tė ikin ndėrkombėtarėt do tė iki edhe demokracia,pastaj me vrap do tė vie komunizmi nga malet si ujk i tėrbuar dhe do tė futet nė zyrat qytetare.

  Sponsored content

  default Re: Grimca nga jeta e perditshme

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/7/2018, 00:21