pse mė le

  Share
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 17:18

  :hart: Nje her gabova se te dashurva,
  ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
  Por tani eshet vone kaloi ēdo gje
  vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
  Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj
  prej kur me the se ket e kam merituar,
  Ne zemren time ėsht vulosur nje emer,
  vetem ty i dashur te mbaj ne zemer.
  Tė kam lypur shum,
  ndėr uje e hėnė
  por nuk te gjeta se ishe e nxenė.
  Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir
  tė pengon dikush apo ske dėshir,
  Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar,
  sepse shumica e din se ti je tradhėtare,
  Mirpo kėto per mua nuk jan asgje teper
  ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter! :hart: by: MACA:hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 17:20

  :hart: Nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
  dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
  ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
  pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova
  Lot nuk dua te shof tek TI
  edhe pse ti nuk me shef me sy
  Te qeshura dua te te kujtoj
  pranoj Cdo gabim , Cdo faj
  vec te lutem sonte
  Ti mos QAJ. :hart: BY:MACA :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 17:26

  :hart: Njė bilbil i bukur shum netė po kėndon ,
  dashurin e humbur me lot po e vajton ,
  ai bilbil i bukur me ze qe po qanė
  ndarjen e te dashures me lot po e lan ,
  at bilbil tė gjor ska mė kush qe e ngroh
  ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shėron ,
  ai bilbil nga dal po dėshproet zemra e tij
  edhe nga dal po dopsoet ,
  vajto bilbil vajto pėr fatin tend te zi se
  edhe mua mė ngjau e njejta si ti :hart: by:maca :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 17:29

  :hart: por prap tė dua!
  Ti nuk lajmėrohesh,
  pse mė ke harrua?
  Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
  apo ndoshta ke gjejt tjetrėn
  qe mė shumė e dashuron?
  Si i harrove ato ditėt sė bashku?
  A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
  Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
  Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
  Tė luteėm zemėr mos mė harro
  dhe lajmėrohu nėse ke kohė! ,Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
  shume largė je .
  Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
  buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
  e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
  Syri tė kėrkon, s“tė gjen ,
  vetėm loton dhe pret,
  Zemra nuk i beson syrit ,
  Qindra , mijėra kilometra largė neshė
  Pėr ne nuk ka ndarje , por durim :hart: by:MACA :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 17:41

  Prej lotit nuk po shoh.veq dije se Zemara ime ty te do,
  maje kete leter si kujtim
  Jan fajalet prej Shpirtit Tim

  Maj vlefshem si di ti ashte fjala
  Ende po shkruaj edne nuk ndalan
  OOhh zemer prej shpirtit i kam shkru
  Me thuaj njher se *te DU*

  SE lotet e mi jan tuj piklu.. :ui:
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga shaban cakolli prej 20/11/2007, 18:05

  shume shume te bukura vertete,do te mbetet kjo rubrika juaj e poezise,vazhdo gjithehere ne kete rubrike shkruaj,do te kemi poezi tebukura nga ti.
  pergezime maca.
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:28

  :hart: My love of my life where are you in this world, please show me where you are at, i will cross the seven seas for you, i will walk t'ill the end of the world just to see you. my love where are you hidding in this world from me, please show me the way to your heart, please show me the way to you, because my heart can't take this wait anymore, this pain deep inside my heart is burning, is burning up all my dreams so please my love show me the happines of this world. i don't feel love nor do i feel happines in my life without you, this life would be useless without you. So i please you with all my heart show me they way to you, please my love show me the way into your heart. i don't have any dreams, i can't sleep because of love, i try to gusee where you are but i'am always wrong, i keep on looking and seraching for you, but you are nowere to find. my heart is so weak without you, my soul feels empty without yours. you can only heal my heart, you can only love this heart. please my love tell me where you are, tell me how you are, tell me please tell me... :hart:
  :hart: BY:"maca zlm" :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:30

  :hart: Brenga qe sme le te qete
  nuk je ti por dikush tjeter
  ti je vetem nje engjell
  qe me qeteson plagen e vjeter


  ti je respekti dhe larg shpresa
  ti je enderra reale e ndershme
  ti je miku im i vertete
  por mik i botes se rrejshme


  ku je tani une nuk e di
  me je afer apo ne largesi
  ska rendesi,kudo qe te jesh
  ne zemer afer mua do te me kesh

  Te them te dua jo nuk ben
  se vetem me fjale do ta teproj
  me mire zemra jote te ndjej
  se sinqerisht te respektoj


  nuk dua te humbas ty jo
  si shok apo qofte si mik
  edhe nese te dua sdo ta them
  do ta mbaj fshehtesi mor simpatik  edhe nese ne enderra do te shoh
  vetem zemren time do ta lendoj
  do ta mbaj fshehtesin ne varr
  se vertete shum te dashuroj  valle a mund te mos jete kjo dashuri
  a mund te jete vetem shoqeri
  sidoqofte koha le ta zbuloj
  dhe e vetmja zemra dhe imja poezi :hart: by:maca
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:31

  :hart: Ishte Nata Jon E Fundit
  Ishta nata jon e fundit
  Kur mė the se mė s’tė dua
  Prita se do t’rridhnin lotėt
  Por spat lot nė faqe tu
  Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
  Ishte nat dhe shiu binte
  Shum ngadal dy fjal i fole
  Me dy fjal ma vrave zemrėn
  Dhe shpejt ike ulargove
  Krejt qka patat ti mi more
  Sikur veq njė her tė flisja
  S’dua tjetėr prej ksaj bote
  Sikur veq tė mė kuptoje
  Sa mė mungon buza jote
  Qe spo mund ta puthi sonte...

  :hart: by:maca :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:32

  :hart: Tė pres!..
  Ishe i vetmi nė jetėn time
  me tė cilin une ndaja gėzime
  ditėt qė sė bashku kaluam
  mė duket se shumė shpejt perėnduan
  Por ti shumė shpejt shkove
  tė gjitha i harrove
  Tash tė pres kėtu
  qė tė jesh me mu,
  Nė asgjė tjetėr s’mendoj
  kur syt e tu i shiqoj.
  Dhe e qetė kur nuk ri
  sepse mendimet mė
  shkojnė tek ti.
  E kam frikė tė mbes nė vetmi
  se tė dua dhe ti atė e di.
  Dhe nėse ty s’tė kam kėtu
  atėhere nuk mundem
  mė me jetu…
  Tash kėte kėngė ty ta kėndoj,
  qė ta kuptosh sa shumė tė DASHUROJ.


  by: maca zlm :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:36

  Nuk ishte faj i yti ..
  faj nuk kisha as une ,
  ishte faj i fatit tone
  qe na la nete pa gjum.

  Tani une jam shume larg
  ku jeta eshte si perrall,
  per ty po vuaj shume
  sa mall per ty kam sa mall...
  Do desha te te tregoja shume gjera
  historira pa mbarim ,
  edhe pse u bene gjasht vjet
  ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
  Kur djelli mos te shkelqej me
  dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
  eshte fati im i zi ...
  qe me mori te shtrejten DASHURIN .
  __________________
  *DASHURIA*
  *Eshte e veshtie per tu fituar*
  *E lehte per ta humbur*
  *Por e pa mundur pa te* :hart: by:maca :hart:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:36

  Kur udhetoj dhe tretem ne mendime,
  kur ndjej te rrahurat e zemres sime,
  kur te shoh dhe veshtroj ne sy,
  mendoj vetem, per ty.

  Ne mengjeset e pranveres.
  ne flladin e diteve te veres,
  kut te shiqoj me lote ne sy.
  Mendoj,vetem per ty.


  Kur i gezohem dashuris sone
  dhe kur merzia mbizoteron,
  kur te kujtoj me lote ne sy,
  e ndjej se te dua vetem ty.

  Kur shfletoj te kaluaren time,
  atehere zgjoj shume kujtime
  por,ne mes qendron nje yll
  qe avanturat pergjithmon i mbyll.

  Ne emer te jetes, DASHURISE,
  kur te kalojne ditet e rinise,
  do ndalem...dhe prap do te te veshtroj ne sy
  sepse....TE DUA VETEM TY. :baci:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:40

  Nga sytė e tu, buron
  njė dritė e mirė.
  Kjo dritė, ka kohė
  qė mė mungon…
  Mė duket vetja
  shkretėtirė,
  dhe TI, (....)
  qė mė tundon.
  Jemi kaq larg…!
  Mos e zgjat dorėn
  me ngurim.
  Se digjem, digjem
  porsi flaka, dhe
  mbetet veēse,
  hiri im Sad Sad Sad
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:42

  Nė vitet shkollore
  nė nje dhom te erresuar
  ėmbel bisedonim
  dy te dashuruar ,
  i bėj pyetje vetes
  pergjigje me fjal ska ,
  vall ajo qe i bashkon
  dy zemra emrin si e ka .
  Si i thojn kesaj gjeje
  vall a ka emer
  kur lėshoet buza mbi
  buzė e zemra mbi zemėr .
  Dy te dashuruarit
  pėgjigje kėrkojnė
  e zmerat e tyre
  kthehen e thojn :
  Me buzė mbi buzė
  ndjej nje embelsi
  e zemėr mbi zmėr
  i thojn” Dashuri ” :ui:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 20/11/2007, 20:44

  Kujt i thua lule
  kujt i thua hen
  kujt i thu princeshė
  siq mua me ke then
  A te duket njejte
  kur e perqafon
  athu nje qast ndalohesh
  mbyll syte e mė kujton..!
  Athu te rren mendja
  me kerkon ne shpi
  po vendi im eshte bosh
  une mungoj te ti..!!

  :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga MiLaN prej 23/11/2007, 18:49

  wow sa prekese
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 25/11/2007, 13:49

  hehhehehe prekse met vertet jam kinez
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/11/2007, 13:56

  shume krijime te bukura


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Tironsi
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 264
  Vendi : duke fituar €€€€€€€
  Puna : e di vete !!!!
  Loisirs : gjerat qe fillojne me "P" , si psh : Partia, Paraja, Puna, etc...
  Data e rregjistrimit : 15/08/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga Tironsi prej 25/11/2007, 14:42

  plutot romantique
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga MiLaN prej 25/11/2007, 20:13

  vraiment tironso :D

  maca shpresoj te mos i kesh kaluar vete keto qe shkruan :)
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 09:37

  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ndoshta kinez disa po hahahahah po me se shumti ka dhe qe tjeret i kalojn dhe i kan kaluar :D
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga MiLaN prej 27/11/2007, 18:29

  te ta them une nje histori edhe ti beje pizi :D:D:D

  kur kam qene une i her i ri
  kam pas majt nje xhup te zi
  po kur i her ngatrrova shpi
  me te zonjen rash n'dashni

  e dashnine tone e cuam me tej
  dhe kufinjte e reales po tejkalonim
  une beja tjeter rruge dhe zemra me conte andej
  nuk po e mernim vesh, kishim inat apo njeri tjetrin donim...

  transformoje njehere kete maca dhe... do te te shkruaj vazhdimin :p
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 28/11/2007, 08:33

  eee qte bejm e ashtu e ka jeta
  nuk te dergon gjdoher nga e drejata
  ti mundohesh rugen ta ndryshosh?
  kurse zemra te dergon at ta dashurosh
  nese ende ti e do pse slufton per dashuri
  se inati nuk te len ty? me mir tash sa je i ri
  ndoshta vajza.......ty te pret????

  ndoshta ajo pas teje mbet e shkret
  pse smundohesh ta kshesh kohen
  por shko te vajza zgjatja doren
  tregoi se e dashuron
  se vetem tek ajo mendon ??
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga kiss_today prej 28/11/2007, 19:43

  maca je fantastike. Kineziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii po pres vazhdimin e historise tende une :P
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga maca prej 28/11/2007, 20:39

  gjithashtu kiss_today presim pergjigjen te dyjat kinez

  :8)

  Sponsored content

  shok Re: pse mė le

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:04