LOTĖT DHE SHIU

  Share
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:28

  LOTĖT DHE SHIU

  Nė garė me qiellin
  Sot jam unė,
  Cili nga ne dy
  Ka lot mė shumė??


  Edhe po tė bie
  Me orė pa ja nda,
  Besoj sa kam lot unė
  As qielli nuk ka?!


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė 4/1/2008, 11:29, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:29

  Sa e pashpirtė mor qė je
  Mua mė bėre tė vuaj,

  Tani s’mė mbetet asgjė tjetėr
  Vetėm me lotė poezi tė shkruaj


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė 4/1/2008, 11:32, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:30

  Lotėt e shiut binin mbi mua
  Ylberi ėshtė shumė larg,
  E treni i jetės sime ik nė pa kthim
  Kurse shiu i lotėve mė lag se mė lag!?
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:31

  E nisa vallen e jetės
  Nėn dritėn e hėnės
  Atėherė kur njerėzia harruan
  Ngrohtėsinė e nėnės!

  Bota nė shkatėrrim
  Mė shkilte pa ia nda,
  Unė n’vetmi luftoja
  Dritė jete pėr tė pa!


  E ndėrtoja tė ardhmen
  Pėrmbi shkrumb e hi,
  Rreth meje e gjithė bota
  E unė prap n’vetmi!


  Dhe nė vetmi qaja
  Pėr vehten dhe pėr ty,
  Me mua qante dhe qielli
  Dukej sikur mė bėnte shoqėri!


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė 4/1/2008, 11:36, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:33

  .
  Tė gjithė janė nė gjumė
  Flejnė nė prehėrin e ėndrrave
  Ndėrsa unė mbaj sytė hapur
  Unė princesha e vdekur e pėrrallave!


  Dhe nė mendje e kaloj jetėn
  Ēdo qast tė mbushur me lotė,
  Jeta mė ikė nė pakėthim
  E zbrazėt, e idhėt, e kotė!


  Mbolla erėn, furtunėn korra
  Se bėra kėshtu nuk pata faj,
  Bota rreth meje nuk mė kuptoi
  Pse jetėn time me lotė e laj!


  Tani asgjė dot nuk ndryshoj
  Vetėm kujtimet i ruaj nė mua,
  Dhe dashurinė qė ndjej pėr ty
  Sa shumė tė desha dhe prap tė dua!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:34

  Sikur lotėt tė ishin shi
  Bota do tė ishte nėn ujė,
  Kjo botė e rreme, e poshtėr
  Qė s’ėshtė e imja, e jotja, e askujt?!

  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:35

  Nė sytė e mi ishe si njė lot
  Qė gjithėnjė qėndron nė qepall,
  Ishe dikur ndriqimi i syve tė mi
  Tani sa shpesh pėr ty kam mall!


  Tė dua edhe sikur tė ishe njė lot
  Qė buron dhe tutje rrjedh sikur njė val,
  Gjithėnjė nė zemėr si ilaq tė mbaj
  Dhe ēdo ditė pėr ty mė shtohet ky mall!

  Dhe sėrish i mendoj ditėt e lumtura
  Qė ikėn dhe shkuan e nuk kthehen dot,
  E nė zemrėn time sė bashku jetojnė
  Dhembja dhe malli tė lara me lot!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:36

  Shiu nuk mė lag vetėm trupin
  Shpirtin tim mė lag mė shumė,
  Por do ta ndal unė me forcė kėtė shi
  Dhe retė nga qielli do ti largoj unė!


  Dhe nuk dua tė vajtoj as me perėndinė
  Sepse nga vajet nuk fiton askush,
  Dua qė dashuria tė mbuloj tėrė botėn
  Tė gjithė tė bashkuar si kalavesh me rrush!

  Dhe nėse keni arsye pėr lotė
  Ndani kėta lotė sė bashku me mua,
  Atėherė kur nė shpirtin tuaj ndjeni urrejtjen
  Do tė jetė mė mirė nėse thoni: Tė dua!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:37

  Lotėt mė rrodhėn edhe sot pėr ty
  Lotėt qė janė bėrė shoku im,
  Lotėt e vetmisė, lotėt e vuajtjes
  Lotėt e njė dashurie tė mbetur jetim!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:38

  Nė sytė e mi lotėt mė janė tharė
  Fuqi mė nuk kam as dhe tė qajė,
  I thelluar nė pafundėsinė time
  Brendinė time tash me lotė e laj!


  Ngulfatem nga dėnesjet, drithjet nė trup
  Qaj dhe vajtoj por tash mė pa lotė,
  Mundohem kohėn e shkuar ta kėthej
  I tėrė mundi im tani mė shkoi kot!


  Mundohem tė qesh, bėhem si e marrė
  Qė vetėm zgėrdhihet dhe tė qesh nuk di,
  Pastaj zhgrehem sėrish nė vajė
  Me lotėt nė brendi qė s’arrijnė tek ti!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 17:40

  Edhe njė ditė e lagur nga shiu
  Ngarkuar ėshtė mbi kurrizin tim,
  Edhe nje rrudhė nė ballė e shtuar
  Edhe njė brengė nė shpirt kujtim!


  Njė hap drejt greminės sė jetės shkova
  Nė rrugėn trathėtare qė nuk ka kthim,
  Me helmin e shtrydhur mbi buzėt e mia
  Dhe njė qeshje e hidhur nė to kujtim!


  Ēdo ditė e re njė barrė shtesė mbi kurriz
  Sikur njė det me lotė mė mbytė tė gjallė,
  Mos perėndia ėshėt hidhėruar nė mua
  Dhe nga kthetrrat e vdekjes nuk mė lėshon vallė!

  Me ikjen time do tė mbeten gjurmėt
  Qė nė kėtė jetė lash mbi trotuar,
  Dhe fjalėt e hudhura para jush nė letėr
  Qė ti lexoni kur tė keni mall!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/11/2007, 18:50

  kjo maca po haperon shume mire ne kete forum.
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 21:18

  flm shum shaban :D gjithashtu dhe ju
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/11/2007, 22:20

  shume vargje te bukura


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga kiss_today prej 23/11/2007, 15:05

  Shume te trishta. madje me te trishta se shiu . Pse maca?
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 23/11/2007, 18:51

  miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ca shiuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 25/11/2007, 13:48

  he mi kiss__today ashtu ishte nje histori te them per mua shum shiu me lotet i qajn hallet gjdo her kiss
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 25/11/2007, 20:08

  lerja shiut moj mace dhe mos derdh lot :)
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 09:41

  jo bre se un jam e fort nuk qaj por vetem shkruaj em me an te shrimeve qaj hallin ahahahhaha eee dikund duhesh te hapesh e te vajtosh se zemra nuk i mban te gjitha 🇳🇴 :puc: kinez
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga kiss_today prej 26/11/2007, 14:44

  Mire e ke maca: zemra nuk i mban dot te gjitha ;)
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 20:35

  ashtu eshte kiss_today nuk durondot zemra po me mir te shprehesh ajahahahaa :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 27/11/2007, 18:24

  hahahhahaha maca vetem mos u hap shume hahahhahahah (shaka)
  te puc edhe une tyve :) edhe kissin e kiss se e kam yll bote
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 28/11/2007, 08:35

  ftlm flm po nuk hapem shum ka kufi apo jo kinez ? ahahahaha edhe un :puc:te dyve edhe kiss__today edhe kinezin qao
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga kiss_today prej 28/11/2007, 19:42

  flm maca. Kiss edhe une tyve shume.

  Lotet dhe shiu po bejne gare
  Kush te dale me i pare

  Shiu ka stinen e tij
  Lotet, arsye "te pakufi"
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 30/11/2007, 21:06

  shiu bie, bie se ka kohen
  lotet edhe pse nuk do, rrjedhin
  doja te isha aty, te te kapja doren
  te te puthja, puthja puthjen le te ndjekin

  Sponsored content

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 13:13