LOTĖT DHE SHIU

  Share
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 29/12/2007, 19:00

  mire poezia e bardhit po edhe komenti yt kecka i papam :D:D:D:D
  avatar
  kecka
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 192
  Mosha : 39
  Vendi : as vete nuk e di
  Puna : kecke
  Data e rregjistrimit : 10/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga kecka prej 31/12/2007, 00:24

  flm shume kinez :D:D:D
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 31/12/2007, 17:07

  asgje ic kecke :D
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 4/1/2008, 11:28

  shiu dhe po tė bie
  Me orė pa ja nda,
  Besoj sa kam lot unė
  As qielli nuk ka?!
  Sad Sad Sad Sad Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 4/1/2008, 12:28

  o maca nuk gjete rehat as ti o lal...
  lene shiun te bjere e mos derdh lot :)
  :puc:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 4/1/2008, 12:42

  po a ahahahahah mir pra te filloj tash me boren ta la shiun
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 4/1/2008, 12:47

  hmmm keq e paske punen edhe ti
  Shocked :8)
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga maca prej 7/2/2008, 14:55

  ehehehehe jo bre kina se kom keq jo
  :D
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga triniti prej 7/2/2008, 15:09

  maca mi maca :8)
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 8/2/2008, 13:43

  :D sot buzet ti smi lage
  mi lagu shiu
  qe me lotet e shpirtit u bashku
  dhe me beri te mendoj vec per ty
  lotet me shiun bashkuar
  trishtuan nje zemer te dashuruar
  mos valle qielli u zemerua???
  mos valle ti me ke harruar???
  apo ndoshta me nje tjeter me ke zevendesuar???
  lotet me shiun kam bashkuar
  keshtu dhimbjen do kem larguar :D

  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 8/2/2008, 21:04

  maca per mua ajo fotoja ??? :D:D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/2/2008, 13:15

  po per ty e kishte

  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 9/2/2008, 16:34

  shkodrane kur te pys ty, nuk pergjigjesh... kur pys te tjeret ca ke qe flet ??? Sad
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/2/2008, 18:59

  Perse?!
  perse me dhemb kaq fort kjo zemer
  e mishi perreth me digjet flake?
  ...ndosta pse te shoh si engjell
  qe jeten time do ma marre.
  dhe vegimet treten
  kurre nuk mjaftojne,
  por ti ketu mbete
  e ne sy drejt me shikon.

  perse nje fjale ti nuk e flet?
  perse ne buse ti nuk me prek?
  por qendron si nje lule ne shkretetire.
  ...edhe dhimbjet prap kthehen
  por ti je ketu prane.
  ti vetem me sheron.


  perse lotojne syte e tu te embel?
  ndoshta dine se do ndahemi sot,
  por nuk do shkoj der te behem engjell
  se zemra ime nuk te le dot.
  ...dhe pse fryma me mungon
  ti nuk frikesohesh,
  por me dhimbe e ndjenje qendron
  duke pasur ate cfare do.

  perse nje fjale ti nuk e flet
  perse ne buze ti nuk me prek?...
  por qendron si nje lule ne shkretetire.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/2/2008, 19:00

  Frika

  Kur te shikoja kisha frike te te flisja
  Kur te flisja kisha frike te te puthja
  Kur te puthja kisha frike te te dashuroja
  Dhe tani qe te dua kam frike se mos te humbas.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/2/2008, 19:04

  Sa me vrasin syte e skuqur
  nga lotet e dashurise
  qe s'i japin te drejte
  as vete perendise.
  Ato britma te ēirreta
  qe perplasen neper shqisa,
  shpirtin ma copetojne.
  Qerpiket e djegur
  nga shija e shthinosur e lotit
  nuk arrijne atje ku synojne
  por i kaperdin fatkeqi.
  Pak vaj ka vendin e vet
  por dikujt i dhemb koka.
  Pak fjale duhen thene
  por ēfare thote bota?!
  _____________________

  Hapu toke e merrme tani!

  Hapu toke e merrme tani
  se zemra ime me s'duron
  keso perdhosjesh ballafaqas,
  peso peruljesh nderkombetare,
  nga keta zagar rrugaēa
  qe terbim po i japin dheut!
  Hapu toke e merrme tani
  se krahu im force nuk ka
  aq sa duhet per te ndeshkuar
  keto egersira qe veē fryhen
  nga illnimi im, nga plasja ime
  qe me djeg si furr perbrenda!
  Hapu toke e merrme tani,
  kursemi dhimbjet e turpshme
  qe po ndeshi ne keto rruge kurbeti!
  Lerma pak fytyre te panjollosur
  qe ngjirin tend ta kem me veti!
  Hapu toke e merrem tani,
  ti le zagart te hane ē'te mmunden
  e kur, ēka mbetur te jete mbaruar,
  njeri-tjetrit do i versulen.

  Sad Sad Sad
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/2/2008, 19:06

  Puthme!

  Puthme fort puthme e mos ndalo,
  merrma frymen me ngadale!
  Permbi mua embel pranvero,
  porsi dielli mbi boren e bardhe!

  Puthme prap puthme si di ti,
  ēoma trupin ne ekstaze;
  Sikur flladi i veres ne nxehtesi
  joshme ti pa thene nje fraze!

  Puthme ti puthme me mijera here,
  qe dhe engjejt t'na kene zili!
  Prekmi buzet me buze si floket ne ere,
  jepme zjarr ne brendesi!

  Falmi mua buzet e embla,
  falma mua trupin tend!
  Dashurine tende shume ma ka enda
  le te kallim flake kete vend.
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 9/2/2008, 19:23

  perballe kesaj ndjenje, asgje nuk mund te shkruaj
  te mbaj lotet... te te mendoj dhe me shiun te luaj

  te kam larg zemer... mungesen tende shume po e vuaj
  dua te te kem ketu... te mendoj... dhe per ty shkruaj

  https://www.youtube.com/watch?v=k9z7Y0gxQDY
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 9/2/2008, 19:42

  :) :8)
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/2/2008, 19:47

  :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 9/2/2008, 19:52

  blerta zgjohu... ne ritmin e shiut mos bjer
  blerta jeto... ritmin e jetes fort perqafo
  blerta shiko... asnjehere per dashurine mos loto
  blerta dashuro... kerko dashurine dhe mbrapa mos shiko
  :D:D:D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/2/2008, 22:33

  eh plasi dashuria ketu :ui: kinezi ka qejf te pergjigjem per te tjeret vdes fare

  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga MiLaN prej 10/2/2008, 19:21

  po shif pergjigju edhe per vete noj here shkodrane Sad
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 11/2/2008, 09:05

  Embarassed Embarassed Embarassed kinez.... :te puc pak:
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 11/2/2008, 10:35

  po edhe per vete te jam pergjigj ma shum se njehere


  Sponsored content

  rri Re: LOTĖT DHE SHIU

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:18